İzzet Sarı yazdı.. Gazi’de ‘Bizim Tahsin’ sesleri…

Bir hafta öncesinden gazeteler için tatil olduğu Cumartesi gününe  kahvaltı programı yapmıştık.

Şehirdeki haberci arkadaşlarımız ile Saatçiler Konağı’nda buluştuk. Kahvaltı bahaneydi aslında asıl amaç bir araya gelip bir durum değerlendirmesi yapmaktı.

Saat 10’da başlayan kahvaltımız   hoş sohbet  ve  memleket meseleleri vs. derken   saat 13.30’a  kadar devam etti. Bazı arkadaşlarımız gazetelerine , bazılarımızda maça geçmiştik.

Kastamonuspor’un Fethiyespor ile önemli bir maçı vardı. Ligin ilk devresini 7 puan fark ile lider bitirmişti bizim şehrin takımı… Tatil, kamp vs. derken ikinci devreye çok kötü bir başlangıç ve üst üste iki yenilgi alarak işi zora sokmuştu.

Hava soğuk ve Cumartesi olması nedeniyle önceki maçlara göre yine seyirci tam da  arzu edildiği gibi değildi.

Lakin yine de, Etimesgut maçındaki durgun taraftar gitmiş yerine daha coşkulu ve arzulu  bir taraftar  gelmişti sanki.

Maçın ilk devresinde uyuyan ve izleyenleri uyutan bir futbol oynayan bizim takım  maalesef bu yarıda gol atamadı.

Levent Hoca, yeni transferleri denedi ama   orta sahaya yeni takviye yapılan 24 numaralı Furkan çok pas hatası yapıyor ve aksıyordu. Belli ki henüz hazır değildi.

Levent Hoca , ikinci yarının hemen başında 41 numaralı Yiğitali Bayrak’ı ve Mustafa Çaylı’yı oyuna soktu.

İlk devredeki takım gitmiş yerine sanki bambaşka bir takım gelmişti. Yiğitali oyunu iki yönlü oynayabilin bir oyuncu olduğu için hem geçiş oyunun da hem de top çalma ve topu oyuna sokmadaki özelliğinden olsa gerek takımı birden şaha kaldırıverdi.

Neticede bizim takım iki gol bularak maçı 2-0 kazandı.

-Peki maçta başka neler oldu?

Maçı şeref tribününden izleyenler arasında Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş , MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın ,Kulüp Başkanı Burak İzbeli ve Onursal Başkan Cengiz Aygün’de   vardı.

Ak Parti adayı Tahsin Babaş diğerlerinden farklı olarak eşi  Nebahat hanım ile birlikte gelmişti maça.

Takım bir türlü gol atamıyordu. Maçın ilk devresinde kapalının sol tarafındaki seyirciler bir ara ayağa kalkarak “Ooooooo  Bizim Tahsin , Ooooo  Bizim Tahsin ” diye Tahsin Babaş’a sevgi gösterisinde bulunuyorlardı. Tahsin beyde   bu tezahürat karşısında ayağa kalkarak seyircileri  tam selamlarlarken KSK’nın golü geldi. Babaş aynı anda iki sevinci birden yaşamış oldu.

Dakikalar ilerlerken  Milletvekili Serap Ekmekçi’de beresi ve kırmızı-siyah kaşkolü ile  göründü ve şeref trübününde ki  yerini aldı.

Şans bu olsa gerek dakikalar 82’iyi gösterirken trübünler yine Tahsin Babaş lehine tezahürat yapmaya başlamıştı ki yine Tahsin Babaş ayakta ve seyirciyi selamlarken yine Kastamonuspor’un ikinci golü geldi. Şans diye işte tamda buna denirdi. Bu totem  tutmuştu.

Yandım Ayhan, bir taraftan ‘bir baba hindi’ sloganını attırıyor  diğer taraftan önceki haftaya göre daha coşkulu bir taraftar kitlesi kırmızı-siyah çekiyordu.  Netice de  bizim takım 2-0 galip geldi ve herkes mutluydu.

Uzun yıllar Kastamonuspor’a yönetici ve kulüp doktoru olarak hizmet  veren Dr.Veli İdgü’de  bu sefer konuk takım Fethiyespor’un kulüp doktoru olarak yıllar sonra Gazi’ye ayak basmıştı.

Taraftarlar Veli İdgü’ye de vefa örneği gösterek bir süre tezahüratta bulundular.

-TRİBÜNLERİN VEFASI…

Yanımda genç meslektaşlarımızdan  bir arkadaşım vardı “İzzet abi , bu taraftarlar neden sürekli Tahsin Babaş lehine tezahürat yapıyar” diye sordu.

Bende  “ Abisi bu takım Kastamonu 1.Amatör Ligi’ne kadar düşmüştü. Tahsin Babaş henüz Belediye Başkanlığı koltuğuna yeni oturmuştuki;  Tosya Belediyespor’un yarışma hakkını o zamanın parasıyla 500 bin liraya satın aldı ve  bu takımın adını da Kastamonuspor 1966 olarak değiştirerek birinci senesinde Bölgesel Amatör Lig’de, ikinci senesinde 3.Lig’de şampiyon yaparak bu takımı bu lige kadar yükseltti. İşte bunu iyi bilen taraftarlar bugün Tahsin Babaş’a vefa  örneği sergiliyorlar.” Diyerek kısaca bizim kulübün  son 10 yıllık hikayesini anlatıverdim.

Genç meslektaşım “Haklısın abi şimdi daha iyi anladım” diyerek kafa salladı.

Evet Kastamonuspor’un cefakar ve vefalı taraftarları dün Tahsin Babaş’a gerçekten bir siyasetçi için son derece gurur verici bir  vefa örneği gösterdiler…

Eeee boşuna dememiş atalarımız “Ne ekersen onu biçersin” diye…

GÜNÜN SÖZÜ

“Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı,   bilenler içindir.”

2Cc1E9Cb Cefe 4752 Bc94 Eaad757242C3

86B1Ea47 94D8 4836 8710 E4740754C72A

Ad0C43F4 8548 46C1 B07E 8B30468362C8