Kastamonu Belediyesi'nden yapılan açıklamada; "Gazi unvanına sahip personelimiz Murat Esgin’in Fen İşleri Müdürlüğü’nden Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne görevlendirilmesi 14 Haziran 2024 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Harun Köksalan ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Sayın Dursun Kan’ın Belediye Başkanımız Sayın Hasan Baltacı’ya gerçekleştirdikleri ziyarette gündeme gelmiştir" denildi.

"Gazilik unvanının siyasi istismara dönüştürülmesini milletimizin vicdanına emanet ediyoruz" ifadelerine yer verilen açıklamada, "Belediye işçimiz Murat Esgin’in Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde hangi görevi ifa edeceği kendisine tebliğ edilmemiş olmakla birlikte 24 Haziran 2024 tarihinde Kastamonu Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimimizde görev yerleri değiştirilen diğer personellerle birlikte yapılacak sağlık muayene sonucuna göre Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki pozisyonu belirlenecektir" açıklaması yapıldı.

Kastamonu Belediye Başkanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklama aynen şöyle:

"Belediyemizin personel kaynağının daha etkin ve verimli kullanılması Kastamonu Belediyesi’nin kurumsallaşması ile mümkündür ve milletimize sözümüzdür.

Bu amaçla 11 Haziran 2024 tarihinde kurumumuz içinde ihtiyaç duyulan noktalara 55 personeli kapsayan yeni görevlendirmeler gerçekleştirilmiştir.

"Kastamonu’muz huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmiştir"

Başta temel belediyecilik hizmetlerindeki kaliteyi arttırmayı ve özellikle 9 günlük Kurban Bayramı tatili sürecinde şehrimiz genelinde temel belediyecilik hizmetlerinde aksaklık yaşanmasının önüne geçmeyi hedefleyen bu görev değişiklikleri sayesinde Kastamonu’muz huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmiştir.

Murat Esgin'in durumu 14 Haziran'da o ziyarette gündeme geldi!

11 Haziran’da gerçekleştirilen görevlendirmeler kapsamında belediye işçimiz, Gazi unvanına sahip personelimiz Murat Esgin’in Fen İşleri Müdürlüğü’nden Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne görevlendirilmesi 14 Haziran 2024 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Harun Köksalan ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Sayın Dursun Kan’ın Belediye Başkanımız Sayın Hasan Baltacı’ya gerçekleştirdikleri ziyarette gündeme gelmiştir.

"Milletimizin vicdanına emanet ediyoruz"

İşçimiz Murat Esgin’in ilgili müdürlerimiz, belediye başkan yardımcılarımız ve belediye başkanımız yerine çözümü AKP binalarında aramasını ve özenmemiz gereken Gazilik unvanının siyasi istismara dönüştürülmesini milletimizin vicdanına emanet ediyoruz.

Kastamonu'da avcıları ilgilendiren karar Resmi Gazete'de! Kastamonu kararları sayfa 246'da (14 Temmuz 2024) Kastamonu'da avcıları ilgilendiren karar Resmi Gazete'de! Kastamonu kararları sayfa 246'da (14 Temmuz 2024)

"Tahsin Babaş zamanında görev yeri 4 kez değiştirilmiş"

Kurum personelimiz Murat Esgin’in İnsan Kaynakları Müdürlüğümüzdeki özlük dosyası incelendiğinde; Kastamonu Belediyesi yönetiminin AKP’de yani Tahsin Babaş’ın belediye başkanı olduğu dönemde hakkında kadına şiddet iddiasıyla disiplin soruşturması başlatıldığı, Belediye İşçi Disiplin Kurulu’nca hakkında cezai işlem uygulandığı, Tahsin Babaş’ın görevlendirmesiyle görev yerinin dört kez değiştirildiği görülmüştür. İbretliktir ki bu süreçte AKP yönetim kademelerinden hiçbir açıklama yapılmamıştır.

"Toplam 1165 gün işyerinden uzak olduğu, maaşının tam yattığı kayıtlarda mevcut"

Yine, 2020-2024 yılları arasında

• 798 gün işyerine gelmediği,

• 202 gün yıllık izni,

• 138 gün hastalık izni,

• 19 gün idari izni,

• 6 gün refakat izni,

• 2 gün de sevk izni olmak üzere

toplamda 1165 gün işyerinden uzak olduğu bilgi işlem sistemine yansımakla birlikte maaşının tam ödendiği kayıtlarımızda mevcuttur.

"Gazilik unvanını siyaseten istismar etmeye çalışmak doğru değil"

Hemşerilerimiz ile belediyemizi Gazilik unvanı üzerinden karşı karşıya getirme gayreti, samimiyetten uzak ikircikli bir tutumla gazilik unvanını siyaseten istismar etmeye çalışmak doğru değildir. Bu tavır ve tutum Kastamonu’ya ve Kastamonu Belediyesi’ne yapılmak istenen büyük bir kötülüktür.

"Murat Esgin’in hangi görevi ifa edeceği kendisine tebliğ edilmedi"

Belediye işçimiz Murat Esgin’in Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde hangi görevi ifa edeceği kendisine tebliğ edilmemiş olmakla birlikte 24 Haziran 2024 tarihinde Kastamonu Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimimizde görev yerleri değiştirilen diğer personellerle birlikte yapılacak sağlık muayene sonucuna göre Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki pozisyonu belirlenecektir.

Kastamonu Belediyemizde emeğin değerinin yüceldiği, çalışma barışının sağlandığı, adam kayırmacılığın ve istismarın sona erdirildiği bir çalışma dönemi inşa etmek hedefimizdir. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözü ise bu hedefe giden yolda her zaman ışığımız olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Editör: Haber Merkezi