Polis Akademisi yaptığı açıklamayla bünyesine 10 öğretim elemanı alacağını duyurdu. Peki öğretim elemanı şartları neler? Hangi branşlar başvuru yapabilir? Polis Akademisi öğretim elemanı ilanı detayları neler? İşte haberimizde…

CHP’li Yazgan’dan bakanlığa tepki: Can bu kadar mı kıymetsiz?! CHP’li Yazgan’dan bakanlığa tepki: Can bu kadar mı kıymetsiz?!

Polis Akademisi Başkanlığı 10 öğretim elemanı kadrosu açıldığını duyurdu. Yaptığı açıklamada “Polis Akademisi Başkanlığında açık bulunan ve aşağıda birim ve ünvanı belirtilen kadrolara Anayasanın 132’nci maddesi, 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu’nun 25/b maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31’inci maddesi, 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddeleri, Polis Akademisi Öğretim Elemanlığına Atama ve Yükseltme Kriterleri ile Polis Akademisi Başkanlığı Akademi Yönetim Kurulunun 11.06.2024 tarihli ve 2024/11 sayılı kararı doğrultusunda naklen veya açıktan atama ile Öğretim Görevlisi ünvanında (10) Öğretim Elemanı alınacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Peki şartlar neler? Başvuru tarihi ne zaman?

Resimyok

Müracaat Şekli, Yeri ve Zamanı

Polis akademisinin yaptığı duyuru neticesinde öğretim elemanı alımına ilişkin müracaat yer ve zamanı açıklandı. 

Yapılan açıklamaya göre; “Müracaatlar, talep edilen alan ve ünvanın adı açıkça belirtilmek suretiyle yapılacak ve değerlendirmede bu husus dikkate alınacaktır. 
Müracaatlar; 24.06.2024 – 08.07.2024 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde, POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (Eymir Mah. 49. Sk. PK: 06834 Ankara/Gölbaşı) adresine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Eksik belge ile veya son başvuru tarihi olan 08.07.2024 tarihi saat 17:00’den sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Posta ile yapılacak müracaatlarda, gönderinin kuruma ulaştığı tarih esas alınacaktır.
Müracaat sırasında görevli personel tarafından adayların müracaata ilişkin sundukları tüm belgeler kayda geçirilerek tanzim edilecektir.”

Polis Akademisi Öğretim Elemanı Alımı Genel Şartları

1)657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olması,

2)Yapılacak güvenlik soruşturmasında Devlet Memuru olmasına engel teşkil edecek bir hali bulunmaması, 

3)Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması,

4)Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen hükümler çerçevesinde adayın müracaat ettiği ünvan ile Devlet Memuru olmasına ve istihdam yerinde çalışmasına engel sağlık sorunu bulunmaması ve bunu sağlık raporuyla belgelendirmesi,

5)Polis Akademisi Başkanlığına yapılacak Öğretim Elemanı alımları Polis Akademisi Başkanlığının belirlemiş olduğu Atama ve Yükseltme Kriterleri çerçevesinde gerçekleştirilmekte olup; adayların başvurdukları ünvan ve kadrolarda belirtilen kriterleri sağlamaları gerekmektedir.

Birimi

Alanı

Ünvan

Kadro

Sayısı

Adaylarda Aranan Özel Şartlar

Yabancı Diller ve

Türkçe Öğretimi

Bölümü

İngilizce

Öğretim Görevlisi

10

İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.

 

Polis Akademisi Başkanlığı sitesinden detaylı bilgi almak için tıklayınız.

https://www.pa.edu.tr/duyuru/polis-akademisi-baskanligina-bagli-yabanci-diller-ve-turkce-ogretimi-bolumune-ogretim-gorevlisi-alimi

 

Editör: Haber Merkezi