Ragbi sporunda Kastamonu’yu tanıtan Hükümen Milli Takım Antrenörü oldu! Ragbi sporunda Kastamonu’yu tanıtan Hükümen Milli Takım Antrenörü oldu!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi Güz Kararnamesi kapsamında, Sakarya Adapazarı Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürütürken, Kastamonu'nun İnebolu ilçesi Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanarak görevine başlayan Ufuk Turan, ilçedeki yeni görevine resmi olarak başladı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, gazetemize yaptığı açıklamada, İnebolu'nun Milli Mücadele ve Cumhuriyet tarihinde oynadığı önemli rolü ve kazandığı İstiklal Madalyası ile öne çıktığını belirterek, "İnebolu'da görev yapmak benim için gurur vericidir. Limanı ile stratejik bir öneme sahip olan ilçemizde, Bakanlığımızın kazandırdığı güzel Adliye binasıyla adliye açısından da güzel bir imkana sahibiz. Suç oranlarının düşük olması, halkın huzur içinde yaşadığını gösteriyor. İnebolu'yu zamanla daha iyi tanıyarak, burada adaletin sağlanması için elimden gelenin en iyisini yapacağım" ifadelerini kullandı.

Ufuk Turan Kimdir?

Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, 16 Mayıs 1992 tarihinde Konya-Bozkır ilçesinde doğdu. İstanbul'da eğitim hayatını tamamlayan Turan, 2014 yılında Marmara Üniversitesi'nden mezun oldu. 2016 yılında Malkara (Tekirdağ) ilçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başlayan Turan, 2019-2021 yıllarında Ankara Cumhuriyet Savcısı, 2021-2024 yılları arasında ise Akyazı (Sakarya) Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.