Kastamonu merkez İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulunda 'Çiçeklerin Dili' adlı E Twinning Projesi kapsamında; paydaş okul ve ülkelerde eğitim alan Özel Eğitim Öğrencilerine İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelinden Ziraat Mühendisi Ömür ONUR tarafından sunum gerçekleştirildi.

Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı

Programda, her paydaşın seçtiği çiçek ile ilgili bilgiler verilirken, çiçek yetiştiriciliği konusunda da bilgilendirmeler yapıldı. Öğrencilerin merak ettikleri çiçekler ile ilgili sordukları sorular cevaplanırken; çiçeklerin renklerinin hangi anlamlara geldiği, şifa için kullanılan çiçekler, çiçek bakımları, yenilebilen, çayı yapılan çiçekler anlatıldı.

Özel eğitim öğrencileri, 15 Temmuz ŞAL öğrencileri ile sınıf içi etkileşimi kurarlarken Yunanistan ve Makedonya, Van, Samsun, Ankara gibi farklı yerlerden 12 paydaş eğitim kurumunun ortak katılımı ile gerçekleşen E Twinning projesi ile; özel öğrenciler açısından oldukça keyifli, son derece verimli ve farkındalığı yüksek bir çalışmaya imza atıldı.

Yapılan açıklamada; "İl Müdürlüğümüz olarak; özel bireylerin eğitilmesi, topluma kazandırılması, toplumsal hayat ile etkileşim içinde olabilmeleri ve sosyal gelişimlerini ilerletebilmeleri açısından bu tür projelere sonuna kadar destek olmaktayız. Projede emeği geçen ve bu projede bizim de katkımızın bulunmasını sağlayan İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Yöneticileri ve Öğretmenlerine teşekkürlerimizi sunuyor tüm özel bireylerimize hayatlarında başarılar diliyoruz" denildi.

(Mustafa Balcı)