Tıkalı bir burun, kabusunuz olmasın! Tıkalı burunları açmanın formülünü söylüyoruz!

Burun tıkanıklığı üst solunum yolu hastalıklarının bir yan etkisi olarak bilinen semptomdur. Ancak aynı zamanda alerjik reaksiyon durumlarında da görülebilir. 

Günde en az 2 su bardağı süt dişleri güçlendiriyor Günde en az 2 su bardağı süt dişleri güçlendiriyor

Bahar nezlesi gibi bazı durumlarda burun tıkanması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Burun tıkanıklığı bir türlü geçmediğinde ise uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler bulunuyor. Daha sağlıklı bir şekilde nefes almak için uygulanan bazı basit yöntemi tek bir kez bile uyguladığınızda burun tıkanıklığının geçmeye başladığına şahit olabilirsiniz. İşte burun tıkanıklığının ortadan kaldıran doğal yöntem:

Tıkalı burunları şelaleye çeviren doğal yöntem bulundu! Sadece bir kez kullanın ve yeniden rahat nefes alın - Resim: 1

Burun tıkanıklığı şikayeti bir türlü geçmediğinde ilaçlar ve burun spreyleri sonuç vermemiş demektir. Burun tıkanıklığını geçirmek için bu noktada oldukça basit bir doğal yöntem kullanabilirsiniz. Üstelik sadece su ve tuz kullanmanız yeterli oluyor. 

Tuz kullanarak burun tıkanıklığını geçirmek isteyenlerin ilk olarak bir bardak ılık su almaları gerekiyor. Ardından 1 yemek kaşığı tuzu suyun içerisine ekleyin ve iyice homojen hale gelene dek karıştırın. Ardından elde ettiğiniz suyu burnunuza çekin ve burnunuzu bu şekilde temizleyin.

Tuzlu su burnunuzdaki damarları rahatlayacaktır ve bu şekilde burun tıkanıklığının ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Suyun sıcağa yakın ılık su olarak tercih edilmesi ise yardımcı olacaktır. 

Tıkalı burunları şelaleye çeviren doğal yöntem bulundu! Sadece bir kez kullanın ve yeniden rahat nefes alın - Resim: 2

(haberglobal)