İSTANBUL (AA) - Toyota, Özel Olimpiyatlar Avrupa-Avrasya ile işbirliğini 2025 yılı sonuna kadar uzattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Toyota, insana dokunan ve toplumun tüm kesimlerine fayda sağlayan çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Toyota, Özel Olimpiyatlar Avrupa-Avrasya ile geçen üç yıl boyunca gerçekleştirilen kapsayıcı iş birliğini 2025 sonuna kadar uzattı.

Yeni imzalanan sözleşmeyle Toyota ve Özel Olimpiyatlar Avrupa-Avrasya, kapsayıcı toplumları ve "Herkes İçin Mobilite" anlayışını teşvik etmek üzere iki yıl daha birlikte çalışacak.

Özel Olimpiyatlar, zihinsel engelli çocukların ve yetişkin sporcuların yaşama katılması için dünya çapında bir hareket olarak öne çıkıyor. Bu amaca ulaşmak adına sporcular için yıl boyunca spor eğitimi veriliyor ve çeşitli Olimpik sporlarda atletik yarışmalarda fırsatlar sağlamak üzere çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Toyota, 2018'de Özel ile global bir iş birliğine imza atmış ve 2020'de Özel Olimpiyatlar Avrupa-Avrasya ile genişletilmiş bölgesel bir iş birliğine başlandı.

TEB, ODTÜ Teknokent işbirliğiyle "Fransa Hızlandırma Programı"nı hayata geçirdi TEB, ODTÜ Teknokent işbirliğiyle "Fransa Hızlandırma Programı"nı hayata geçirdi

- Toyota, 2024'te de Özel Olimpiyatlar Türkiye'nin ana sponsorluğuna imza atıyor

Toyota'nın Özel Olimpiyatlar işbirliği global olarak devam ederken aynı zamanda Türkiye'de yapılan çalışmaları da ses getiriyor. Toyota, 2024'te de Özel Olimpiyatlar Türkiye'nin ana sponsorluğuna imza atıyor.

Bu kapsamda basketbol, yüzme, futbol, bocce, atletizm ve kayak gibi birçok farklı spor dalında mücadele eden çocukları desteklemeye devam ediyor.

Yapılan hazırlıklarla birlikte 2025'in mart ayında İtalya, Torino'da gerçekleştirilecek Özel Olimpiyatlar Dünya Kış Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etmek üzere 7 özel sporcu yer alacak.

Bu eğitime, Türkiye'yi olimpiyatlarda 2 kez temsil etmiş olan Kayakla Atlama sporcusu Fatih Arda İpcioğlu da eşlik etti. Bu hedef doğrultusunda martta Ilgaz Dağı'nda gerçekleştirilen Kayak Gelişim Kampı'nda 22 sporcu eğitim aldı.

Torino'da Türkiye'yi temsil etmek üzere 7 asil 7 yedek sporcu seçimi tamamlandı.

Sporcular iki kategori içinde Alp Disiplini (Süzülme-Slalom) ve Kayaklı Yürüme olmak üzere üç ayrı branşta yarışacak.