2024 yılı Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından bedelli askerlik ücreti belli oldu. Peki, Temmuz 2024 bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu?

Bedelli askerlik yapmayı düşünen kişiler, 2024 yılı Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından bedelli askerlik ücretini araştırmaya başladı. Peki, Temmuz 2024 bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu?

Memur aylık katsayısı doğrultusunda bedelli askerlik ücreti de güncellenmektedir.

2024 yılının ilk 6 ayı için yüzde 8,4 enflasyon farkı hak kazanan memur ve memur emeklileri 2024 yılının ikinci altı ayında alacakları yüzde 10’luk sözleşme zammı eklendiği yüzde 19,3 oranında zam hakkı kazandı.

EVSİD: Üretimi olmayan ham maddenin anti-dampingi olmaz EVSİD: Üretimi olmayan ham maddenin anti-dampingi olmaz

Bu veriler doğrultusunda, 182 bin 609 lira olan bedelli askerlik ücretinin Temmuz 2024 tarihinden itibaren 217 bin 871 4 lira 4 kuruş olarak belirlendi.

Bedelli Askerlik Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

Bedelli Askerlik için gereken başvuru şartlarını taşıyanlar ödemelerini peşin olarak Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Defterdarlıklar veya Malmüdürlükleri aracılığıyla T.C. kimlik numaraları ile gerçekleştirebilirler.

Editör: Haber Merkezi