Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş ve arkadaşı Selman Bozkurt’un silahlı saldırıya uğramasının ardından soruşturma süreci halen devam ederken kamuoyu da soruşturma sürecini yakından takip ediyor. Sinan Ateş kimdir, kaç yaşındaydı ve nereliydi? 

Sinan Ateş kimdir? Kaç yaşındaydı ve nereliydi?

663168Bafe4Ca15084B5Dcd7.Jpg

1984 yılında Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde doğan Sinan Ateş, eğitim hayatına Bursa'da başladı. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bursa'da tamamlayan Sinan Ateş lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde gerçekleştirdi.

Doktora eğitimini ise 2010-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü'nde tamamladı. Akademik kariyerinin yanı sıra, 2000-2002 yılları arasında Bursa Ülkü Ocakları'nda 'Lise Başkanlığı' görevini üstlendi ve 2002-2006 yılları arasında Ülkü Ocakları'nın Ankara ve genel merkez yönetimlerinde yer aldı.

Sinan Ates Ve Ailesi.jpg

Edirne'de meraya katı atık döken şahsa ceza! Edirne'de meraya katı atık döken şahsa ceza!

2019 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak atanmasının ardından, 2 Nisan 2020'de görevinden istifa ederek ayrıldı ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde akademisyen olarak çalışmaya başladı. Sinan Ateş evli, Bengisu ve Banuçiçek adında iki kız çocuğunun babasıydı. 

Sinan Ateş ne zaman öldürüldü?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Kızılırmak Mahallesi'ndeki İnci Apartmanı'ndan çıkarken motosikletli bir saldırganın hedefi oldu Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşen bu silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

 

Editör: Haber Merkezi