Uzun süredir kuraklıkla mücadele eden Kastamonu'da bugün öğleden sonra sağanak yağış etkili oldu. Sağanak yağış özellikle Tosya ilçesinde etkili oldu.

Özellikte Tosya ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrasında caddeler göle döndü. Yine şiddetli yağış sonrası ilçe merkezinde bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Kastamonu Tosya Taskopru Meteoroloji Yagmur Saganak1

Tosya Belediye Başkanlığına bağlı ekipler, su baskınlarının olduğu bölgelerde çalışma başlatarak, vidanjörlerle suları tahliye etti. Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil de, belediye ekiplerinin çalışmalarını sahada inceledi.

Tosya Belediye Başkanlığı hoparlörlerden anons yaparak, "Yoğun yağmur nedeniyle su baskını, ulaşımda aksamalar, heyelan ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı halkımızın dikkatli ve tedbirli olması, ayrıca vatandaşlarımızın araçlarını menfez ağızlarına ve yol kenarlarına park etmemeleri önemle duyurulur" ifadelerine yer verildi.

KASTAMONU VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA!

G S Cva H S Ww A A G Q3

Kastamonu'da Vali Dallı’dan halka sesleniş! (12 Temmuz 2024) Kastamonu'da Vali Dallı’dan halka sesleniş! (12 Temmuz 2024)

Kastamonu Valiliğinden de sağanak yağışlarla ilgili duyuru geldi. Kastamonu Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, merkez, Taşköprü, Araç ve İhsangazi ilçelerinde saat 14.00'ten 20.00'ye kadar sürmesi beklenen gök gürültülü sağanakların aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olacağı; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği sözlerine yer verildi.

Editör: Mustafa Balcı