Son dönemlerde ülke gündeminden düşmeyen kredi kartı ve taksit düzenlemesinde yeni dönem başladı. Kastamonu, Taşköprü ve Tosya ilçelerinde de şubesi bulunan bu banka tarafından alınan kararla beraber, kredi kartına taksit dönemi bitti. Düzenlemenin seçimden önce gelmesi dikkat çekti.

O BANKA KREDİ KARTI TAKSİDİNİ BİTİRDİ

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, 7 Kaymakam Vekili ile vedalaştı! Kastamonu Valisi Meftun Dallı, 7 Kaymakam Vekili ile vedalaştı!

Son üç yıldır ülkemizde hissedilen yüksek enflasyon, yeni kararları da beraberinde getiriyor. Enflasyonla mücadele kapsamında alınan kararlar arasında kredi kartı ve taksit düzenlemesi de girdi. Seçimlerden hemen sonra taksitlerin kaldırılması ve kredi kartlarının düzenlenmesi bekleniyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek daha önce yaptığı açıklamada iddiaların yalan olduğunu söylemişti. Ekonomist isim tarafından paylaşılanlara göre, Kastamonu, Taşköprü ve Tosya ilçelerinde şubesi bulunan o banka kredi kartı taksitini bitirdi.

1680400

TAKSİT KAPISI KAPANDI

Ünlü ekonomist Turhan Bozkurt, kötü haberi sosyal medya üzerinden verdi. Seçim sonrasında kredi kartları ve taksitlerde düzenleme iddiaları üzerine görüştüğü bir bankadan taksit işleminin iptal olduğunu öğrendi. Seçim öncesinde taksit kapısını kapatan bankalar olduğunu söyleyen ekonomist, kendisine gelen bir mesajı paylaştı.

122736 541434566

Kendisine gelen mesajda, "Denizbank ile görüştüm. Bu hafta başı itibarı ile taksitlendirme işlemini iptal etmişler." sözlerini paylaştı. Mesajın devamında ise kredi kartı üzerinden vade farklı taksit yapılamadığı belirtilerek, satıcının yapması halinde taksitli alışverişin mümkün olduğu paylaşıldı.

Bankaa