Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazanan Yusuf Can Zeybek, güreş dünyasında adından sıkça söz ettiriyor. Bu başarısının ardından, Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek'in biyografisi merak edilmeye başlandı. Peki Yusuf Can Zeybek kimdir, kaç yaşında, nereli? Yusuf Can Zeybek nerenin Gurescisi? Yusuf Can Zeybek kaç para aldı?, Başpehlivan Yusuf Can Zeybek kaç?, Yusuf Can Zeybek Antalya'nın hangi ilçesinden? İşte Yusuf Can Zeybek hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde... 
 

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı, final güreşinde rakibi Mustafa Taş’ı yenerek birinci olan Yusuf Can Zeybek oldu. İşte, Yusuf Can Zeybek hakkında detaylı bilgiler...

Yusuf Can Zeybek Kimdir?

1994 yılında Antalya'da doğan Yusuf Can Zeybek, güreş kariyerine genç yaşta başlamış ve kısa sürede önemli başarılara imza atmıştır. 2013 yılında Azerbaycan’da düzenlenen Uluslararası Azerbaycan Baku Gençler Serbest Güreş Turnuvası’nda Türk Milli Takımı formasıyla 96 kiloda şampiyon olan Zeybek, Bulgaristan’ın Varna kentinde de şampiyonluk elde etmiştir.

Cip, sulama yapan vidanjöre çarptı: 1'i ağır 2 yaralı Cip, sulama yapan vidanjöre çarptı: 1'i ağır 2 yaralı

2021 yılında başpehlivanlığa yükselen Yusuf Can Zeybek, aynı sene içerisinde Kurtdereli Yağlı Güreşleri ve Elmalı Yağlı Güreşleri'nde ikinci olarak ilk kez başpehlivan olarak kürsüye çıkmıştır. İlk senesinde toplam 18 güreşe katılarak 2 ikincilik elde eden Zeybek, 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde de başpehlivanlık unvanını kazanmıştır.

2022 yılı, Yusuf Can Zeybek için oldukça başarılı bir yıl olmuştur. 23. Kumluca Yağlı Güreşleri, 4. Finike Yağlı Güreşleri, 24. Feslikan Yağlı Güreşleri, 62. Kurtdereli Yağlı Güreşleri ve 48. Taşköprü Yağlı Güreşleri'nde şampiyon olarak adını güreş tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Editör: Haber Merkezi