Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerinde 2.öğretim programlarının kapatıldığını açıklamasıyla üniversite öğrencileri ve üniversiteye girecek öğrencilerin aklına pek çok soru işareti oluştu. 2.Öğretimler ne olacak? Vakıf üniversitelerinde durum ne? Sorularının yanıtları haberimizde…

2.Öğretimler ne olacak?

YÖK Başkanı Erol Özvar açıklamasında, “Bu dönem üniversitelerimizdeki program kalitesini artırmaya yönelik belki de en öenmli çalışmamız devlet üniversitelerimizdeki ikinci öğretim programlarının kapatılması olmuştur. Vakıf üniversitelerinde, devlette olduğu gibi ikinci öğretim programları yerine istihdama duyarlı ve geleceğin mesleklerine uygun programlara dönüştürülmesi temin edilecektir.” İfadelerine yer verdi.

Vakıf üniversitelerinde durum ne?

Özvar açıklamasının devamında, “Vakıf üniversitelerimizin de gelecek yıla yönelik planlamalarını buna göre yapmalarını bekliyoruz” İfadelerine yer verdi.

2024 Üniversite kayıt tarihleri belirlendi! 2024 Üniversite kayıtları ne zaman? 2024 Üniversite kayıt tarihleri belirlendi! 2024 Üniversite kayıtları ne zaman?

2023 yılında devlet üniversitesindeki 1308 ikinci öğretim programına 80 bin öğrenci yerleşmişti.

Editör: Haber Merkezi