Başkan Ahmet Sevim’den taziye mesajı Başkan Ahmet Sevim’den taziye mesajı

Yalçın Karatepe, son dönemde sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilen ve sıkça araştırılan isimler arasında yer alıyor. CHP'li Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapacağı görüşme öncesinde dikkatleri üzerine çekti. Peki, Yalçın Karatepe kimdir? CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu? İşte detaylar...

Yalçın Karatepe Kimdir?

Yalçın Karatepe, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) İktisat Bölümünde başladı ve lisans eğitimini burada tamamladı. Daha sonra yüksek lisans ve doktora eğitimlerini burslu olarak New Orleans Üniversitesinde tamamladı.

Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2012-2015 yılları arasında aynı fakültede dekanlık görevini yürüttü. Akademik yayınlarının yanı sıra, Türkiye siyaseti ve ekonomisi üzerine yurtiçi ve yurtdışında birçok gazete ve dergide makaleler yayınladı. 

Birçok sivil  toplum kuruluşlarında aktif rol alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe Atatürkçü Düşünce Derneğinde ve Finans Derneği gibi kuruluşlarda yönetim kurulu, başkanlık ve başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur. 

CHP'nin 38. Olağan Kurultay'ında Parti Meclis Üyesi seçilen Karatepe Hazine ve Maliye Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Yalçın Karatepe, evli ve iki kız çocuğu babasıdır. 

Editör: Haber Merkezi