Türk Hava Yollarının yeni alt markası AJet, ilk promosyon bilet kampanyasını duyurdu. Şirketin resmi sosyal medya kanalı üzerinden paylaşılan bilgilere göre, "Türkiye'nin benzersiz manzaralarını keşfetmek için 299 Türk Lirası'ndan başlayan fiyat avantajlarıyla tanışın. 15-17 Mart tarihlerinde sadece AJet mobil uygulamasına özel olarak sunulan 299 TL'den başlayan fiyatlarla yerinizi ayırtın ve 31 Mart-30 Eylül 2024 tarihleri arasında avantajlı fiyatlarla uçun." denildi.

aa-20231124-33009682-33009679-ulast-gvth.jpg

Milli elektrikli setler ihraca hazırlanıyor Milli elektrikli setler ihraca hazırlanıyor

ANADOLU JET İSMİNİ AJET OLARAK DEĞİŞTİRDİ

AJet Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi, 2024 yılı mart sonunda Türk Hava Yolları'nın tamamına sahip olduğu bir şirket olarak hizmetlerini AJet adı altında sürdürecek. Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, AJet'in Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli olarak hem iç hem de dış hatlarda rekabeti körükleyeceğini ifade etti. AJet, Temmuz 2023'te Türk Hava Yolları bünyesinde kurulmuş ve ilk uçağı, Sabiha Gökçen'deki Teknik A.Ş. hangarında yapılan bir etkinlikle tanıtıldı.

Şirketin yeni logosu, kırmızıyı geride bırakarak mavi ve siyah renkleri benimsemiş ve bu renklere sahip ilk uçağı da ilk kez lansmanda sergilenmiştir. AJet, düşük maliyetli bir hava yolu olarak global standartlarda hizmet vermek ve pazardaki rekabetçi duruşunu güçlendirmek için genel müdürlük merkezini Sabiha Gökçen olarak belirlendi. Bu kararla birlikte, Sabiha Gökçen Havalimanı artık Türkiye'nin iki büyük düşük maliyetli havayolu şirketine ev sahipliği yapacak.

erijh.jpg

(kamu son haber)