AK Parti’den Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı olan 36 yaşındaki aslen Kastamonulu olan Özkan Çetinkaya, kesin olmayan sonuçlara göre Karabük Belediye Başkanı seçildi.
AK Parti Karabük Belediye Başkanı Adayı Özkan Çetinkaya, kesin olmayan seçim sonuçlarına göre belediye başkanı oldu. Türkiye’nin en genç belediye başkanı olacak olan Çetinkaya, yaptığı açıklamada başarılı bir seçim dönemi geçirdiklerini ifade ederek, Karabük halkına gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür etti. 5 yıllık görev süresinde vadetmiş olduğu projelerini hayata geçirmek için çalışacağını aktaran Çetinkaya, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle aday gösterildikten sonra sahaya inerek başarılı bir seçim süreci geçirdik. Bu noktada inşallah bu yolun sonunda güzel bir hizmet serüveni olacak. Seçim sürecinde vadetmiş olduğumuz projelerimizi inşallah ilk 5 yıllık görev süremizde hayata geçirmek için elimizden gelen gayreti ve çalışmayı göstereceğiz” dedi.

Şehidimiz için Kastamonu'da tören düzenlendi: Memleketinde toprağa verilecek Şehidimiz için Kastamonu'da tören düzenlendi: Memleketinde toprağa verilecek

Özkan Çetinkaya kimdir?

Özkan Çetinkaya, AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesinin ardından araştırılan isim oldu. Karabük'te uzun süredir partinin Karabük İlçe Başkanlığı görevi yapan Özkan Çetinkaya, gençlik kollarında da görev almıştı. Peki, Özkan Çetinkaya kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler...

Aslen Çatalzeytin nüfusuna kayıtlı olan Özkan Çetinkaya, 1988 yılında Karabük’te doğdu. Önceki dönem AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Karabük Belediye Meclis Üyeliğinin yanı sıra birçok STK’larda görev alan Çetinkaya, evli ve iyi derecede İngilizce biliyor.

(iha)