Balığı çok seven insanlar bile eve sinip günlerce çıkmayan balık kokusu yüzünden evde balık pişirmek istemiyor! Bu yöntemle bu sorunu engelleyebilirsiniz!

Balığın pişirilmesi ve tüketilmesi her ne kadar keyif verici bir aktivite olsa da balık pişirirken ortaya çıkan yoğun kokuyu herkes sevmez. Dahası odada yer edinene bu koku kolay da geçmez. Oda spreyleri ile tüm odayı gezseniz de kalıcılığından bir şey kaybetmeyen balık kokusunu gidermek için doğal yöntemler her an yanınızda. İşte odadan çıkmayan balık kokusunu engellemenin püf noktası:

Tüm odaya yayılan balık kokusundan bıktıysanız işte çözümü! Tek malzeme ile balık kokusuna 'elveda' demek artık mümkün - Resim: 1

Defne yaprağıDoğal bir tütsü olan ene yaprağı baskın kokusu ile balık kokusunun önün geçen doğal yöntemler arasında sayılmaktadır. Defne yaprağı kullanarak balık kokusundan kurtulmak için balık pişirilen odada defne yaprağı yakabilir ya da fırında pişen balığın yanına 1-2 adet defne yaprağı bırakarak kokuyu engelleyebilirsiniz. 

Tüm odaya yayılan balık kokusundan bıktıysanız işte çözümü! Tek malzeme ile balık kokusuna 'elveda' demek artık mümkün - Resim: 2

Siyah çaySiyah çay da tıpkı defne yaprağı gibi kokunun giderilmesini sağlayan bir doğal yöntemdir. Çoğu zaman Defne yaprağının bulunamadığı anlarda kullanılan kuru çaydan 1 tutam balık tepsisine dökerek kokuyu engelleyebilirsiniz. 

Tüm odaya yayılan balık kokusundan bıktıysanız işte çözümü! Tek malzeme ile balık kokusuna 'elveda' demek artık mümkün - Resim: 3

KSO'nun 'sürdürülebilir' yarışmasında ikinci buluşma KSO'nun 'sürdürülebilir' yarışmasında ikinci buluşma

LimonBalık kokusundan kurtulmak için uygulanan doğal yöntemlerden biri de odada limon yakmaktır. Balık yemeği hazır olduktan sonra ocak üzerinde yarım limonu bırakıp yanarak odaya kokusunu vermesini sağlayın. Yanan limonun kokusu balık kokusunu da içine hapsedecek ve balık kokusundan kurtulmanızı sağlayacak.

limon

(haberglobal)