Gelecek Partisi Taşköprü Belediye Başkan adayı Harun Acar, ekmeğe yapılan son zamlarla ilgili bir açıklama yaparak vatandaşların mağduriyetine dikkat çekti. Acar, köy ekmeğinin fiyatının 42 liraya yükseltilmesinin, vatandaşların temel besini olan ekmeği ulaşılamaz hale getireceğini belirtti.

Acar, son bir yıl içinde ekmeğe yapılan dördüncü zamla birlikte vatandaşların tekli ekmeği için 10 lira ödemek zorunda kalacağını ifade etti. Ülkedeki genel zamların vatandaşları zaten zor durumda bıraktığını vurgulayan Acar, ekmeğin fiyatının Taşköprü gibi tahıl ambarı olan bir ilçede 35 liradan 42 liraya yükseltilmesini yanlış bir karar olarak değerlendirdi.

Taşköprülü Kemal Öztürk hayatını kaybetti! Taşköprülü Kemal Öztürk hayatını kaybetti!

Acar, ekmeğe zam yapmanın çözüm olmadığını savunarak, bu zammın yerine ekmeği üreten fırıncılara artan maliyetler karşısında destek sağlanması gerektiğini dile getirdi. Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde, devletin fırıncı esnafına gerekli desteği vermesi ve vatandaşın ekmeği daha uygun fiyatlarla temin edebilmesini sağlaması gerektiğini belirten Acar, ekmeğe yapılan zamdan bir an önce vazgeçilmesi ve vatandaşın rahatlatılması çağrısında bulundu.

Muhabir: Ünal Topuksuzoğlu