Türkiye'nin en köklü ve heyecan verici spor etkinliklerinden biri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 663. kez pehlivanları Edirne'nin topraklarında buluşturmak için geri sayıma başladı. Peki 663 Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman?, Kırkpınar güreş Şenlikleri ne zaman düzenlenmektedir?, Edirne Yağlı güreşleri 2024 ne zaman?, Tarihi Kırkpınar güreşleri ne zaman? İşte bu soruların cevabı haberimizde.. 

5-7 TEMMUZ'DA 

Edirne'nin tarih kokan topraklarında, yüzyıllardır devam eden bir geleneğin heyecanı bir kez daha yaşanacak. Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 663. kez pehlivanları er meydanında buluşturmak için geri sayıma başladı. Bu yıl 5-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlik, pandemi önlemleri altında kutlanacak olsa da, heyecanı ve coşkusu her zamanki gibi doruklarda olacak.

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, basın mensuplarıyla yaptığı buluşmada, Kırkpınar için titizlikle çalıştıklarını ve her detayı özenle planladıklarını belirtti. Pandemi nedeniyle alınacak tedbirlerin yanı sıra, geleneksel dokuya uygun bir organizasyon için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Türkiye-Portekiz: Liderlik için kritik sınav Türkiye-Portekiz: Liderlik için kritik sınav

Kırkpınar, sadece bir spor etkinliği değil, aynı zamanda kültürel bir mirasın da simgesi. Her yıl yüzlerce pehlivanın kıyasıya mücadele ettiği bu organizasyon, Türk sporunun en köklü ve heyecan verici etkinliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Başpehlivanlık unvanı için verilecek mücadele, sporseverlerin ve geleneklere bağlı olanların heyecanını arttırıyor.

Edirne, bu günlerde sadece güreşin değil, aynı zamanda tarihin ve kültürün de merkezi olacak. Geleneksel lezzetlerin tadına bakmak, tarihi mekanlarda gezinmek ve güreşin coşkusuna tanıklık etmek için binlerce kişi Edirne'yi ziyaret edecek.

Editör: Haber Merkezi