AK Parti'de adayların netleşeceği tarih belli oldu! AK Parti'de adayların netleşeceği tarih belli oldu!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, “Türkiye Tapu” adlı yeni bir uygulama ile tapu işlemlerindeki dönüşüm sürecini hızlandırmayı amaçlıyor.

Bu uygulama, tapu işlemlerini kişi veya mekana bağlı olmaksızın gerçekleştirmeyi hedefliyor. Peki, Türkiye Tapu nedir ve ne zaman kullanıma açılacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu işlemlerini kolaylaştırmak için çeşitli girişimlerde bulundu.

Bu doğrultuda, vatandaşların fiziksel bir mekana gitmeden internet aracılığıyla güvenli bir şekilde tapu işlemlerini yapabileceği WebTapu uygulamasını hayata geçirdi.

e-Devlet üzerinden belge işlemlerinin yapıldığı sistem, zamanla kullanımını artırarak günlük işlem sayısını 200 bine ulaştırdı. Bu uygulama, Türkiye’nin ve Bakanlık hizmetlerinin dijitalleşmesine büyük bir katkı sundu.

“Türkiye Tapu” uygulamasının 2024 yılının sonuna kadar devrede olması bekleniyor. Bu yeni uygulama, tapu işlemlerini kişi ve mekana bağlı kalmadan çözerek personelin online işlemleriyle daha çabuk bir şekilde tamamlamasını amaçlıyor.

( Milli Gazete )