SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerin zam oranı geçtiğimiz günlerde belli oldu. 6 aylık enflasyon sonrası emekli maaş zam oranı yüzde 24,73 oldu. Ancak kök maaşı 8 bin liranın altında olanların maaş hesabında bir değişiklik olmadı. Maaş kök aylığı 8 bin liranın altında kalanların maaşı yapılan zamma rağmen en düşük aylığın altına kaldı. Durum böyle olunca AK Parti kanadı en düşük emekli aylığı için harekete geçti. Heyecan yaratan gelişme sonrası emeklilerin gözü şimdi zam düzenlemesine çevrildi. Kulislerde konuşulana göre en düşük emekli maaşı 12 bin liraya çıkarılacak.

En düşük emekli maaşı için kritik toplantı 

2024 Ev –Hanımlarına Emeklilikte Son –Dakika 25 Yıllık Ev Hanımlarına Emeklilik Şartları –Neler 2024

Kastamonulu Bakandan hayati uyarı! Bakan Yumaklı, 2030'u işaret etti! 2 milyar 400 milyon insan ulaşamıyor (2024 Temmuz) Kastamonulu Bakandan hayati uyarı! Bakan Yumaklı, 2030'u işaret etti! 2 milyar 400 milyon insan ulaşamıyor (2024 Temmuz)

En düşük emekli aylığının artırılmasına yönelik Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler bugün yada yarın toplantı yapacak. 

Zamli Emekli Memur Maaslari Ne Zaman Yatacak Temmuz 2024

Emekliye seyyanen zam yapılacak mı?

Ayrıca emeklilere seyyanen zam yapılıp yapılmayacağı da tartışılan başlıklardan biri. Kulis bilgisine göre AK Partili yetkililer, emeklilere seyyanen zammın şu an için gündemde olmadığını belirtti. NTV'nin aktartığına göre AK Partili yetkililer, "Emeklilere seyyanen zam mümkün gözükmüyor, şu an sadece en düşük emekli maaşı 10 bin TL’nin yukarıya çekilmesi noktasında bir çalışma var" ifadelerini kullandı.

AK Partili yetkililer yapılan çalışmanın, temmuz maaşlarına yetiştirilmeye çalışıldığını, yetişmediği takdirde ise fark olarak hesaplara yatırılabileceği vurgulanıyor.

AYRINTILAR GELİYOR...

Editör: Mustafa Balcı