Yİ Parti lideri Meral Akşener'in adaylık çağrısında bulunduğu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da yer aldı. Görüşmenin ardından İmamoğlu ve Yavaş sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklama ile Akşener'in adaylık çağrısını reddetti.

Son dakika haberine göre; 6'lı koalisyonun 12. toplantısı sonrasında CHP ve İYİ Parti arasında yaşanan karşılıklı restleşmeler, Meral Akşener'in açıklamaları ile tavan yaptı. Akşener, 6'lı koalisyonun ortak aday olarak Kılıçdaroğlu'nu öne çıkardığını ancak kendilerinin Kılıçdaroğlu'nun adaylığını reddettiğini söyledi.

ANKARA'DA BULUŞTULAR
Akşener'in çağrısının ardından gözlerin çevrildiği İmamoğlu ve Yavaş Ankara'da bir araya geldi. Ankara'daki toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da katıldı.

AKŞENER'İN ÇAĞRISINA RET!
Görüşmenin ardından Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından Akşener'in adaylık çağrısını reddeden açıklamalarda bulundu.

"KILIÇDAROĞLU İRADEMİZİ TEMSİL EDİYOR"
Ekrem İmamoğlu ise "Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP'nin öz evladı ve Millet İttifakı'nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kılıçdaroğlu'nun ve Millet İttifakı'nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur." ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU İLE AYNI ÇİZGİDEYİZ"
Mansur Yavaş, "Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı'nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir." dedi.

(Haber Merkezi)

Taşköprü'de, trafik kazasında hayatını kaybedenler için lokma dağıtıldı Taşköprü'de, trafik kazasında hayatını kaybedenler için lokma dağıtıldı

Editör: Haber Merkezi