MasterChef Türkiye 2020 yarışmasına katılarak son 16 turu için yarışan Mehmet Gökçeöz, şef Somer Sivrioğlu’na benzerliğiyle yeniden gündem oldu.

TV8’in popüler yarışma programlarından biri olan MasterChef’te, şef Somer Sivrioğlu’na benzerliğiyle dikkat çeken Kastamonulu Mehmet Gökçeöz, jüri üyeleri dâhil herkesi şoka soktuğu anlar sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Kastamonulu olduğunu açıklayan Mehmet Gökçeöz’ün Somer Sivrioğlu’na olan benzerliği karşısında şef Mehmet Yalçınkaya, “Şoktayım”derken, Somer şef ise, “Bu bizim başımıza bela olacak” diyerek şaşkınlığını gizleyemediği o anlar sosyal medyanın gündemine oturdu.

Televizyon ekranlarına çıktığı andan itibaren dikkatleri üzerine çeken Kastamonulu Mehmet Gökçeöz, özellikle Şef Somer Sivrioğlu’na benzerliğiyle dikkat çekti. Sosyal medyada yeniden gündem olan o anlar için “Mehmet Gökçeöz ile Somer Sivrioğlu akraba mı?” “ Somer Sivrioğlu ve Mehmet Gökçeöz ikiz mi?” yorumları yapıldı. İkili arasında benzerlik sadece tesadüfi bir fiziksel özellik benzerliği bulunuyor.

23256 (1)-1

Kastamonu'da ilgi çeken proje: Bisiklet yolu! Kastamonu'da ilgi çeken proje: Bisiklet yolu!

KASTAMONULU MEHMET GÖKÇEÖZ KİMDİR?

Somer Şefle hiçbir ilişkisi bulunmayan Mehmet Gökçeöz, bir İngiliz ilaç firmasında Tıbbi Tanıtım Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Aslen Kastamonulu olan Gökçeöz, küçük yaşlarda babaannesinin yanında yemek yapmaya başlayıp ilerleyen yaşlarında da yemeklerini kendisi hazırlayarak sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşmaktadır. Mehmet Gökçeöz, aynı anda DJ’lik de yapıyor.

Editör: Deniz Çam