Bakan Tekin’den konuya ilişkin açıklama!

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin aile birliklerinin sağlanması için çalışmalarına devam ediyor. Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme” işlemleri ile öğretmenlerin tercih ettikleri illerde, alanlarındaki ihtiyaca göre yer değiştirme başvurularının alınacağı belirtilmişti. Norm fazlalığının oluşmamasına dikkat edilerek yapılacak olan atamalarda ek yer değiştirme sürecinin başladığı yapılan son açıklama ile duyuruldu.

Abdullah Gül Üniversitesi’ne kurumsal akreditasyon Abdullah Gül Üniversitesi’ne kurumsal akreditasyon

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin söz konusu yerleştirme için yaptığı açıklamada;

“Göreve geldiğimiz günden beri her fırsatta öğretmenlerimizin taleplerini alıyor, politikalarımızı buna göre şekillendiriyor ve gerekli adımlarımızı atıyoruz. Bu çerçevede atama ve yer değiştirme takvimini hiç olmadığı kadar çok çalıştırdık. Şimdi de gelen talepleri yeniden değerlendirerek norm fazlası oluşturmayacak şekilde yeni bir değerlendirme daha yapmaya karar verdik. İnsanlık tarihine her daim yön vermiş büyük medeniyet birikimimizin temel yapı taşlarından biri olan ‘aile’, toplumumuzun çekirdeği; milletimizi var ederek kenetleyen en kıymetli öge. Toplumların ve nesillerin inşasında böylesine yapısal ve eğitsel işlevi bulunan aile kurumunu, karar süreçlerimizde her zaman merkeze alıyoruz. En büyük gücümüz olan öğretmenlerimizin aile bütünlüğü yönündeki talepleri başta olmak üzere beklentilerini maksimum seviyede karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

İller arası yer değiştirmek üzere onaylı ön başvurusu bulunmaları ancak atama işlemi gerçekleşmeyen öğretmenler aile birliklerinin sağlanması amacıyla ek yer değiştirme başvurularını, 24 - 27 Ocak tarihleri arasında yapabilecekler.

mebhocam.com

Editör: Mustafa Balcı