Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde yer alan Yunus Emre İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı 'Biz Kastamonuluyuz' videosu, sosyal medyada büyük ilgi gördü ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci'den tam not aldı.

Videoya Büyük İlgi

Yunus Emre İlkokulu, "Biz Kastamonuluyuz dedik, çok beğendiniz. Dilimizin zenginlikleri projesi kapsamında hazırlamış olduğumuz videoya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz," şeklinde bir açıklama yaptı. Açıklamada, Kastamonu'nun Atatürk'ün övgülerine mazhar olan illerden biri olduğu, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği kahramanlıkların da vurgulandığı belirtildi. Ayrıca, çocuklara sadece dilimizin zengin olmadığını, tarihimizin de ne kadar şanlı olduğunu öğretmek amacıyla bir video daha hazırlandığı duyuruldu.

Kastamonu'da bugün hava nasıl olacak? Kastamonu 21 Haziran Cuma hava durumu Kastamonu'da bugün hava nasıl olacak? Kastamonu 21 Haziran Cuma hava durumu

Sürprizlerle Dolu Yeni Video

Yunus Emre İlkokulu, yeni videonun sonunda güzel bir sürpriz olduğunu belirterek, "DİLİMİZ DE GÜZEL İLİMİZ DE" sloganıyla izleyicilere iyi seyirler diledi. Yeni videoda AK Parti Kastamonu Milletvekili Serap Ekmekci de yer aldı.

Milletvekili Ekmekci'den Öğrencilere Ziyaret

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, Devrekani Yunus Emre İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. Ekmekci, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayınlanan ve Kastamonu şivesini konu alan videoyu izleyerek beğeni toplayan öğrencileri ziyaret ederek, "Yöresel şive ile sosyal medya paylaşımı yapan Devrekani Yunus Emre İlkokulu öğrencilerine ziyaret sözü vermiştim geçtiğimiz hafta. Bugün sözümü yerine getirdim. Çok neşeli dakikalar geçirdik. Sağ olun sevgili çocuklar. Serap ablanıza iadeyi ziyaret yapmayı unutmayın," dedi.

Teşekkür Mesajı

Yunus Emre İlkokulu'ndan yapılan açıklamada, "Katkılarından dolayı Kastamonu Milletvekilimiz Sayın Fatma Serap Ekmekci'ye teşekkür ederiz," denildi.

We Are Pro Reproductive Rights. 2024 06 11T200155.948 11Zon

Editör: Ünal TOPUKSUZOĞLU