Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından belediye başkan adayı olarak gösterilen Volkan Kavaklıgil'in ismi gündemde. 31 Mart yerel seçimleri sonuçları sonrasında, vatandaşlar "Volkan Kavaklıgil kimdir?", "Volkan Kavaklıgil nereli?" ve "Volkan Kavaklıgil Kastamonu Tosya belediye başkanı mı seçildi?" gibi soruları sıkça araştırmaya başladı.

Volkan Kavaklıgil Kimdir?

1990 yılında Tosya'da dünyaya gelen Volkan Kavaklıgil, eğitim hayatına ilçesinde başladı ve lise eğitimini Kastamonu'da tamamladı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Orman Fakültesi'nden mezun olan Kavaklıgil, aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimini Çankırı'da tamamladı.

Sporla da yakından ilgilenen Kavaklıgil, Tosya Belediyespor kulübünde 11 yıl boyunca aktif futbol oynadı. Ayrıca, 2016-2018 yılları arasında Ülkü Ocakları Tosya İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Mart 2018'de MHP Tosya İlçe Teşkilatı'nda İl Delegesi olarak görev alan Kavaklıgil, 2019 yılı yerel seçimlerinde Kastamonu Tosya Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Ardından 31 Mart yerel seçimleri sonuçlarının açıklanmasıyla Tosya Belediye Başkanı oldu.

Tosya'da yeşil alanların sayısı artırılacak Tosya'da yeşil alanların sayısı artırılacak

Kavaklıgil, evli ve ailesiyle birlikte Tosya'da yaşamaktadır.