Ünlü sunucu Metin Uca, Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakımda tedavi gördüğü sırada hayatını kaybetti. Kaza sonrasında Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Uca, 01.30 sıralarında yoğun bakımda yaşamını yitirdi.

Metin Uca'nın Trafik Kazası ve Tedavi Süreci

En düşük emekli maaşı için şu ana kadarki en yüksek tahmin! En düşük emekli maaşı için şu ana kadarki en yüksek tahmin!

Metin Uca, sosyal medya hesabından kazayı şu şekilde duyurmuştu: "Bursa’da bir etkinlik için menajerim Kübra Kalem Baykara ile çıktığımız yolda Dilovası oksijen çıkışında kendimden geçmem sonucu ağaca vurarak durabildim. Hastanede yapılan tetkikte boyun şah damarımın tıkalı olduğu ve bu durumun kazaya yol açtığı ortaya çıktı. Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım İnme Merkezi’nde tedavi gördüm. Pıhtıların eritilmesi ve tıkanıklığın giderilmesi için çaba harcandı. İlginiz için teşekkürler. Hızla iyileşip aranıza döneceğim."

Metin Uca Kimdir

Sunucu, yazar ve seslendirme sanatçısı Metin Uca, 13 Kasım 1961 tarihinde doğdu. Babası Hakkarili, annesi Bilecikli olan Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri almıştır. 1987'de Anadolu Ajansı sınavını kazanarak muhabirliğe başlamış, ardından TRT, Kanal D, Show TV, atv, Star TV gibi önemli kuruluşlarda muhabirlik ve programcılık yapmıştır. 1999'dan itibaren "Günaydın Türkiye" sabah haberleri programı ve 2002'de başlayan "Passaparola" adlı yarışma ile geniş kitlelerce tanınmıştır. Ayrıca tek kişilik gösteriler ve seslendirme çalışmaları da gerçekleştiren Uca, 2010-2011 yıllarında Star TV'de yayınlanan "Passaparola" programını sunmuştur.

b43ab73c-15e4-4241-a344-a261c0f8efe3

(milliyet)