Araştırmacılara göre, "test edilen" kenelerin çoğu, ikinci bir kan grubuna sahip örneklere doğru süründü. Deneyler yüzden fazla kez gerçekleştirildi. Bahçenizdeki keneleri uzaklaştıracak bitkiler Üçüncü kan grubu keneler arasında en az popüler olanıdır.

kan-gruplari.jpg

Çoğu zaman bilim adamları kan grubunu belirli bir sorunla ilişkilendirmeye çalışırlar.

Zihin beyni arayüz olarak kullanıyor! Zihin beyni arayüz olarak kullanıyor!

Bazı çalışmalarda ikinci kan grubuna sahip kişiler strese karşı dirençli olarak tanımlanıyor, bazılarında ise tam tersine strese daha duyarlı oluyorlar. Aynı şey hastalıklar için de geçerli.

Doktor, "İlk kan grubunun (O) kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskinin daha düşük olduğu, ancak ciddi viral enfeksiyonlara karşı daha duyarlı olduğu varsayılmaktadır" dedi.

İkinci kan grubu (A) ile mide kanserine yakalanma riski daha yüksektir. İkinci (A) ve üçüncü (B) grupların sahiplerinin tip II diyabet gelişimine daha duyarlı olduğu düşünülmektedir.

Kan grubu ile kene tercihleri ​​arasındaki ilişki günümüzde özellikle önem taşıyor: Böcekler aktif sezonda. Keneler çeşitli hastalıkları bulaştırabilir: borreliosis (Lyme hastalığı), kene kaynaklı ensefalit, anaplazmoz, ehrlichiosis, tularemi ve babesiosis. Kene kaynaklı ensefalit ve Lyme hastalığı, merkezi sinir sistemini etkileyen tehlikeli hastalıklardır. Kene kaynaklı ensefalit, kene ısırığı yoluyla bulaşan viral bir hastalıktır. Beyin iltihabına neden olabilir. Virüsü taşıyan keneler orman ve sınır bölgelerinde yaşar.

kene.jpg

(halktv)