Güzel bahar havasını fırsat bilen adaylar vatandaşlarla sahada buluştu… Tahminimce bu 31 Mart tarihine kadar yani seçimler bitene kadar da böyle devam eder! Seçimler sona erdikten sonra adayları ara ki bulasın..! Onun için seçimlere kadar bu durumdan iyi faydalanmaya bakın, isteyeceklerinizi isteyin, istemekle kalmayın mutlak sözünü de alın, çünkü seçim öncesi verilen sözler, seçim sonrası bir bir unutuluyor. Gazetecilik hayatımda bunu defalarca kez görmüşlüğüm var..! Kim bilir belki sizin desteklediğiniz aday başkan seçilir de ‘ben sana oy verdim, verme sıra sende’ diye bilirsiniz… Bekleyip göreceğiz...

Siyaseti bir kenara bırakırsak, hafta sonu tam anlamıyla sakin geçti. Güzel ve güneşli havayı fırsat bilenler yani parası olanlar Ilgaz Dağı’nı seçti, futbol aşıkları ise altlık yapacağı gazeteyi koltuğunun altına sıkıştırıp Gazi’nin yolunu tuttu. Hem Kastamonuspor’un Gazi Stadyumunda oynadığı maçı izledi, hem de tezahürat yaptı, hem de hakkeme küfrederek stres attı! Kimi de arabasına binip kendini doğanın huzurlu kollarına bıraktı…

Yani deme o ki güzel, sessiz, sakin, olaysız bir hafta sonu oldu… Bizlerde gündemden haberiniz olsun diyerek hafta sonunun özetini, öne çıkan haberlerini sizler için derlemeye çalıştık… Haberlerin başlıklarına yada haber linkine tıklayarak dikkatinizi çeken haberleri okuyabilirsiniz…

Yeni haftada görüşebilmek dileğiyle kalın sağlıcakla….

WWW.TASKOPRUPOSTASİ.COM

Kastamonu'da asırlık gurur..!

Milli Mücadele’de 3 yıl boyunca yüzbinlerce ton cephaneyi gemilerden alarak kıyıya çıkaran Kastamonu/İnebolu’nun kahraman kayıkçılarına TBMM tarafından (11 Şubat) Beyaz Şeritli İSTİKLAL MADALYASI verilişinin 100. yıl dönümü..

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/kastamonuda-asirlik-gurur

                                                                                                  ***

Kastamonu'da AK Parti İlçe Teşkilatında istifa şoku

AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz, ilçe teşkilatı olarak gençlik kolları ve kadın kolları yönetimleri ile birlikte görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/kastamonuda-ak-parti-ilce-teskilatinda-istifa-soku-kadin-ve-genclik-kollari-da-istifa-etti

                                                                                                     ***

Taşköprüspor voleybol altyapı takımları Kastamonu’dan zaferle ayrıldı!

Taşköprüspor voleybol altyapı takımları Cumartesi günü Kastamonu’da düzenlenen müsabakalardan zaferle ayrıldı.

Taşköprüspor voleybol Midi Takımı ve Küçük Takımı rakiplerini sağlam performanslarıyla geride bırakarak unutulmaz bir başarıya imza attı.

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/taskopruspor-voleybol-altyapi-takimlari-kastamonudan-zaferle-ayrildi

                                                                                                 ***

CHP, Taşköprü’de aday tanıtım programı yaptı

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen aday tanıtım programı, yoğun ilgiyle karşılandı.

Partililerin yoğun katılımıyla Taşköprü Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa konvoy eşliğinde gelen partililer coşkulu bir atmosferde adaylarını tanıttılar.

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/chpnin-taskoprudeki-aday-tanitim-programina-yogun-ilgi

                                                                                               ***

'Beyaz altın' Taşköprü sarımsağı toprakla buluşuyor!

Çiftçisinin ‘beyaz altın’ olarak adlandırdığı Taşköprü sarımsağının ekim zamanı başladı. Dünyanın en kaliteli sarımsağı olarak gösterilen Taşköprü sarımsağının ekiminde çalışan kadınlar, sarımsakları elleriyle toprakta buluşturuyor.

Gümüşoğlu, "Meclis üyesi adaylığından istifa etti" Gümüşoğlu, "Meclis üyesi adaylığından istifa etti"

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/beyaz-altin-taskopru-sarimsagi-toprakla-bulusuyor

                                                                                             ***

Taşköprü’de berber fiyatları zamlandı!

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde berber esnafları sundukları hizmetlerin kalitesini korumak ve artan maliyetlerle birlikte işletme giderlerini karşılamak adına fiyatlarında artış yapmak durumunda kaldı.

Haber Linkihttps://www.taskoprupostasi.com/taskoprude-berber-fiyatlari-zamlandi

                                                                                              ***

Taşköprü'de yangın paniği!

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesi Camikebir Mahallesi Haseki Sokak'ta bulunan bir evin altındaki depoda çıkan yangına Taşköprü Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti.

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/taskoprude-yangin-panigi 

                                                                                               ***

AK Parti, Kastamonu ilçe belediye adaylarını Bakan Yumaklı ve Karaaslan ile birlikte tek tek açıkladı!

AK Parti Kastamonu ilçe belediye başkan adayları Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın katıldığı programla açıklandı. Bakan Yumaklı, “Merkezi yönetimle yerel yönetimin Türkiye'nin gücüyle, Kastamonu'nun gücünün birleştirilmesi için 31 Mart bir fırsattır” dedi.

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/ak-parti-kastamonu-ilce-belediye-adaylarini-bakan-yumakli-ve-karaaslan-ile-birlikte-tek-tek-acikladi

                                                                                               ***

Kastamonu'da da duyulan esrarengiz sesin sırrı 36 saattir çözülemedi

Karadeniz’deki Bartın, Zonguldak, Sakarya, Düzce Kastamonu, Sinop, Samsun gibi Karadeniz’in kıyı şeridinde bulunan şehirlerde cuma akşamı saat 21.00 sıralarında art arda patlamayı andıran sesler duyuldu. Ancak seslerin sırrı 36 saattir çözülemedi.

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/kastamonuda-da-duyulan-esrarengiz-sesin-sirri-36-saattir-cozulemedi-havadan-denizden-calisma-basladi

                                                                                                  ***

GMG Kastamonuspor, liderle yenişemedi

Kırmızı Grup’ta 47 puanla 2. sırada bulunan Kastamonuspor, bugün kendi saha ve seyircisi önünde Gazi Stadyumu’nda Lider Iğdır FK’yı konuk etti. GMG Kastamonuspor yenilmedi ama puan çetvelinde üçüncü sıraya geriledi.

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/gmg-kastamonuspor-liderle-yenisemedi

                                                                                                      ***

Kastamonulu Başkandan AK Parti'ye sert sözler: AK Parti rant varsa onu peşkeş çeker

MHP'nin Kastamonulu Belediye Başkanı, ittifak ortağı AK Parti hakkında gündem olacak ifadeler kullandı. Başkan katıldığı yayında, "AK Parti siyaseti, herhangi bir yerde rant varsa onu peşkeş çekmekle başlar. Şu andaki arkadaşlarımızın pozisyonu bu" dedi.

Haber Linki: https://www.taskoprupostasi.com/kastamonulu-baskandan-ak-partiye-sert-sozler-ak-parti-rant-varsa-onu-peskes-ceker

(Hazırlayan: Mustafa Balcı)

Editör: Mustafa Balcı