'Hayata Renk Verelim 2024' Projesi ile Gençlere Destek

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü ve KRONOSPAN Orman Ürünleri A.Ş. işbirliğiyle başlatılan ‘Hayata Renk Verelim 2024’ Sosyal Sorumluluk Projesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kastamonu Üniversitesi'nin katılımıyla hayata geçiriliyor. Bu kapsamlı proje, Kastamonu'daki 20 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Eğitim ve Bilgilendirme Faaliyetleri

Proje süresince il merkezi ve 19 ilçede ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören öğrencilere çeşitli konularda eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri düzenlenecek. Öğrenciler, temel güvenlik kuralları, güvenli internet kullanımı, sosyal medya bağımlılığı, siber suç ve siber zorbalık, polislik mesleği tanıtımı ve kariyer günleri gibi konularda bilgilendirilecek.

G Pt M Fn Xc A Aj4 Tz 11Zon

Yarışmalar ve Etkinliklerle Renkli Bir Yıl

Proje kapsamında, öğrencilere yönelik resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek ve dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek. Ayrıca, masa tenisi, satranç, voleybol, atletizm ve yüzme gibi spor dallarında sporculara malzeme desteği sağlanacak. Uçurtma şenlikleri, sinema ve tiyatro gibi sanatsal etkinlikler de gerçekleştirilecek.

Gençler İçin Meslek Edindirme ve Gezi Programları

Lise öğrencileri için meslek edindirme kursları ve sergiler düzenlenecek. Özel bireyler için kamp programları, piknikler ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecek. Doğa, çevre, fotoğrafçılık ve izci kulüpleri ile gezi ve kamp etkinlikleri planlanacak. Milli şuurun güçlenmesi adına Ankara ve Çanakkale gezileri düzenlenecek.

Bu büyük eğitim seferberliği ile Kastamonu'daki öğrenciler, hem bilgi hem de sosyal etkinlikler açısından zengin bir yıl geçirecekler.

Kastamonu'da kaybolan 73 yaşındaki kadının bulunması için çalışma yapılıyor! Kastamonu'da kaybolan 73 yaşındaki kadının bulunması için çalışma yapılıyor!

Editör: Ünal TOPUKSUZOĞLU