Kastamonu Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine dayanarak 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü için önemli bir uyarıda bulundu. Saat 11.00 ile 20.00 arasında Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiği bildirildi.

Şehit Hava Pilot Üsteğmen İsmail Şalcı, Tosya'da kabri başında anıldı Şehit Hava Pilot Üsteğmen İsmail Şalcı, Tosya'da kabri başında anıldı

Ani Sel ve Su Baskınlarına Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, beklenen sağanak yağışların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara yol açabileceği konusunda uyardı. Özellikle bu saat diliminde Kastamonu'da yaşayanların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.

Ulaşımda Aksamalara Hazırlıklı Olun

Sağanak yağışların ulaşımda aksamalara neden olabileceği de belirtilerek, vatandaşların ve sürücülerin bu konuda dikkatli olmaları istendi. Özellikle sağanak yağış anında yollarda su birikintileri oluşabileceği ve görüş mesafesinin azalabileceği konularına dikkat çekildi.

Kastamonu Valiliği tarafından yapılan bu uyarılar, kamuoyunun bilgisine sunuldu. Sağanak yağışların yaratabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların önlem almaları önemle tavsiye edildi.

Kastamonu Uyarılara Dikkat! Sağanak Geliyor..! 1

İLGİLİ HABER

"Kastamonu'nun o ilçesinde ev ve iş yerlerini su bastı! Valilikten Taşköprü, Araç ve İhsangazi'ye uyarı! (2024 Temmuz)"

Editör: Ünal TOPUKSUZOĞLU