İSTANBUL (AA) - Kaleseramik, ABD ve Kuzey Amerika'nın en büyük ve en önemli seramik ve doğal taş fuarı Coverings'e katıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ABD'nin Atlanta şehrinde 40 ülkeden 1000'den fazla markanın katılımıyla düzenlenen Coverings 2024'te Kaleseramik, Türkiye'de üretilen, dünyanın ilk ve tek en büyük porselen plakası Kalesinterflex ile katılımcılara ilham verici bir deneyim sundu.

Kaleseramik'in 2005 yılında sektöre kazandırdığı Kalesinterflex, fuarda en büyük ve yeni ölçülerdeki porselen plakalarının yanı sıra ABD pazarına özel çalışılan yenilikçi ürünleri ile katılımcıların beğenisine sunuldu.

Kale Grubu'nun daha iyi bir dünya için başlattığı "İyi Bak Dünyana" hareketi doğrultusunda fuarda, Kalesinterflex'in sürdürülebilir ve yenilikçi üretim teknolojisine, çevreci niteliklerine, enerji, su, hammadde tüketimi, karbon emisyonu gibi alanlarda sunduğu avantajlara vurgu yapıldı.

- "Seramiğin geldiği son noktayı temsil ediyor"

Keşan TSO’dan Automechanika Fuarı'na yoğun ilgi Keşan TSO’dan Automechanika Fuarı'na yoğun ilgi

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaleseramik Genel Müdürü Timur Karaoğlu, Kalesinterflex'in yaşam alanlarında yeni bir geleceğe kapı araladığını belirterek, "Kalesinterflex sahip olduğu üstün niteliklerle seramiğin geldiği son noktayı temsil ediyor. Mimarinin geleceğini şekillendirmesinin yanında, çevreci özellikleri ve yenilikçi teknolojisiyle hayata, dünyaya ve insana değer katıyor. Seramik sektörünün geleceğine yön veren Kalesinterflex, aynı zamanda dünya markası olma yolculuğumuzda en önemli lokomotif gücümüzü oluşturuyor. " değerlendirmesinde bulundu.

Bu etkinlikte yeni yüzey alternatiflerine sahip en büyük porselen plaka 162x323 cm ebat ve 6, 12, 20 mm kalınlıktaki yeni ürünlerini sergilediklerini kaydeden Karaoğlu, “Coverings, seramik alanında yeniliklerin, yeni tasarım ve ürünlerin öne çıktığı, sektör profesyonellerinin her yıl merakla beklediği etkinliklerin başında geliyor. Biz de bu yılki fuarda, inovatif markamız Kalesinterflex'in yeni ebat ve ölçülere sahip ürünleri ile seramiğin geldiği son noktayı katılımcılarla paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Karaoğlu, 19 yıl önce pazara sundukları bu inovatif ürünle bugüne kadar pek çok ilki ve yeniliği sektöre taşıdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Halen güçlü AR-GE altyapımız, ileri üretim teknolojimiz ve tecrübeli insan kaynağımız ile Kalesinterflex'e yeni kullanım alanlarında yer açmaya devam ediyoruz. 7 farklı üretim teknolojisini kullandığımız yeni ölçü ve yüzey alternatiflerine sahip Kalesinterflex ile iç-dış cephe duvar ve yer kaplama gibi konvansiyonel kullanım alanlarının yanı sıra yaşam alanlarının diğer yüzeylerine de dokunuyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Kalesinterflex farklı yüzey ebat, renk ve 3D desen seçenekleriyle, dünyadaki seramik ve mobilya/dekorasyon alanlarındaki tüm trendleri karşılarken ısıya, darbeye, çizilmeye dayanıklı oluşu, gözeneksiz yapısı ve esneklik özellikleri ile mutfak tezgahlarından cephe, mobilya kaplamalarına kadar birçok alanda kullanım kolaylığı sağlıyor."