Sosyal medyaya dün bir video düştü. Afyon CHP İlçe Kongre’sinde yaşanan bir kavga

Video’nun çekim merkezi Afyon olduğu için çok fazla ilgimi çekmedi. Devamında  Watsap’tan ardı ardına bu kısa videonun ayrıntıları değişik kaynaklardan gelmeye başlayınca  değişik kameralarla çekilen videoları  baştan sona kadar izledim.

Video ilk önce Afyon’da ardından Kastamonu’da daha sonrada ulusal medyada gündem oldu.

Afyon’daki kongreye misafir olarak katılan CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile İl Başkanı Hikmet Erbilgin’e kongrede çok büyük tepkiler vardı.

Tepkiyi gösteren kişide sıradan bir isim değildi. CHP Afyon Milletvekili ve CHP Grup Başkan vekili  Sayın Burcu Köksal, kameralar önünde Baltacı ve Erbilgin’eHırsızlar dışarı!” diye bağırıyordu.

Dahası kadın milletvekili Hasan Baltacı’nın bir gün önce kendisini arayarak “ Seni Afyon’dan kazıyacağım!” dediğini iddia ediyordu.

Devamında Burcu Köksal, sinir krizi  ve baygınlık geçiriyordu.

Evet olay tamda böyle olmuştu.

Peki bizi ilgilendiren konu neydi?

Bu olay CHP’nin iç meselesi gibi görünse de asıl biz Kastamonuluları ilgilendiren tarafı ise Erbilgin ve Baltacı’nın Kastamonu’da siyaset yapıyor olması ve de iddia edilen hırsızlık olayının  da Bozkurt Sel afetinde yaşanmış olmasıydı.

Erbilgin ve Baltacı’nın partisi iktidarda değildi. Nerede ve nasıl hırsızlık yapmış olabilirde, taaaa Afyon’da CHP’nin Milletvekili ve Grup başkanvekili hanım efendi “ Hırsızlar dışarı!” diye neden bağırıyordu.

İşte bende Kastamonu’da biraz sosyal medyada biraz da CHP’nin içinden  bilgi toplamaya başladım.

Tabiki bu konuda önceden MHP eski il başkanı ve MYKÜ Yüksel Aydın’ın bazı iddiaları vardı.

Lakin bunu iki partilinin çekişmesi olarak algılamıştım çokta üzerinde durmamıştım doğrusu.

Lakin iddiayı taaa Afyon’da birde CHP Milletvekili ve Grupbaşkan vekili bir hanım efendinin ortaya atması ve seslendirmesi bizi bu konuyu derin bir araştırmaya yöneltti.

Afyonlu CHP’liler Hikmet Erbilgin’e “ Sarımsak kokmadı ama siz koktunuz!” diye bağırıyordu kongre çıkışında…

Hikmet Erbilgin ise buna cevap veremeden kaçarcasına kalabalığın arasından uzaklaşıyordu.

MHP’li Yüksel Aydın’ın bir süre önce Rize, Tokat ve Afyon’daki yerel gazetelerde yer alan iddiaları sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Bizde ilk defa Hikmet Erbilgin’in bu eşinin iban numarası hikayesini oradan öğrenmiştik.

Kastamonu'da felakete erken önlem! Orman yangını çıktı! Kastamonu'da felakete erken önlem! Orman yangını çıktı!

Peki Afyon’da CHP’liler neden Hikmet Erbilgin ve Hasan Baltacı için “Hırsızlar dışarı!” diye bağırmıştı?

İddia o ki; “Bozkurt’da yaşanan sel afetinde Hikmet Erbilgin bir kartvizit bastırarak arka yüzüne eşinin iban numarasını yazarak yurdun değişik bölgelerindeki CHP’lilerden selzedelere yardım edeceğiz diye bağış toplamıştı” evet hırsızlar dışarının açılımı tamda işte böyleydi.

Tabiki bu birinci konu. Diğer birkaç konu daha var ama bu partinin iç meselesi olarak görülebilir. Lakin  CHP’nin Araç, Daday ve Cide ilçelerindeki başkanları üzerinden bazı dedikodular yok değil!

Şimdilik Kastamonu’da üç ilçe belediyesi bulunan CHP’deki araştırmalarımız devam ediyor. Bu konuyla ilgili de bir iki makale düşünüyorum. Konuyla ilgili bilgi ve belgelere ihtiyaç var.

Sayın Erbilgin ve Baltacı’nın genel merkez ile ilgili sorunları hala devam ediyor. Bizde tabiki bunu da takibe devam ediyoruz…

Evet Türkiye gündemine oturan Hikmet Erbilgin ve Hasan Baltacı’nın Afyon seyahatinin ayrıntıları şimdilik böyle.

En son makalemde paylaştığım siyaset ile ilgili güzel ve anlamlı bir  cümle ile bugünkü siyasi makaleme son veriyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

 “Potikada hiçbir şey kaza ile olmaz. Olmuşsa öyle planlanmıştır”

Editör: Ünal TOPUKSUZOĞLU