Kuyumcularda çeyrek ve cumhuriyet altını krizi! Altın alacaklar eli boş dönebilir: Alımlara kota getirildi Kuyumcularda çeyrek ve cumhuriyet altını krizi! Altın alacaklar eli boş dönebilir: Alımlara kota getirildi

İslam Memiş, "Borsa İstanbul 8336 puan seviyesinde. Yüzde 2 primli. Yükselişle haftayı tamamladı. Son iki haftadır borsada düşüşler birer alım fırsatıydı. Yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini ifade etmiştim. Borsa tarafında pozitif görünüm devam ediyor. Bu yıl içinde 9 bin puan test edilirse sürpriz olmaz. İkinci çeyreğe de sarkabilir ama beklentim devam ediyor." dedi.

Islam Memiş 1

Dolar TL ve euro TL kurları için değerlendirme yapan İslam Memiş, "Dolar kuru 30.31'de. 30 üzerinde yine, yukarı yönlü hareketlerine devam ediyor. Dolar endeksi 100 seviyesinin üzerinde tutunma çabasını sürdürdü. Fed'in faiz kararına kadar bu yatay seyirin devam edeceğini ifade etmiştim. Bu yıl içinde 40 lira üzerindeki düşüncemizde değişiklik yok. Dolar kuru yavaş da olsa yukarı yönlü hareketlerinde devam etmekte. Euro dolar paritesi 1.0870 seviyesinde. Yine Fed'in faiz kararına kadar 1.08 - 1.09 bant aralığında oyalanacağını ifade etmiştim. Özellikle 1.09 altındaki değerler ucuz olduğundan, bu hafta için eline dolar geçen için de euro ucuz kaldı.

Altın-7

Euro TL 32.99'da. Euro TL'de düşüşler devam ediyor. Bu yıl için 50 lira üzerinde bir rakam bekliyorum euro TL kurunda." diye konuştu. 

İslam Memiş, ons altın ve gram altında 3 gün sonrasına dikkatleri çekerek, beklediği seviyeleri açıkladı...

İslam Memiş, ons altın ve gram altında 3 gün sonrasına dikkatleri çekerek, beklediği seviyeleri açıkladı. İslam Memiş, şunları söyledi:

"Ons altın tarafında baskılanma olacağını, bunun da Fed faiz kararına kadar devam edeceğini ifade etmiştim. Fed sonrası 2000-2070 dolar aralığını takip etmeyi sürdüreceğim. 1980 dolara kadar geri sarkma riski de var Fed sonrası (31 Ocak). Şu anda 2000 dolar güçlü bir destek ama. Altına sarkmak istemeyen bir ons altın var karşımızda.

Altın-6

Ons altın tarafındaki baskılanmayı da yatırımcılara özellikle bu hafta için eline dolar geçen, TL geçene bunun kalıcı olmayacağını, alım fırsatı sunduğunu ifade ettim. 1980 lira gözüken gram altın TL, Kapalıçarşı'da 2056 lirada. Gram altın TL'de 2040 - 2070 lira aralığını takip ediyoruz. Bu hafta 2070 direncini test etti, buradan geriledi. Fed'in faiz kararına kadar 2040-2070 aralığını takip etmeyi sürdüreceğim gram altın TL'de.

kesme altın

Gümüş onsu baskı altında kaldı. Destek seviyesi 22.60 dolar. Yukarıda 24 dolar var. Yükseliş bekliyor olacağım. 22 dolara geri çekilirse, 22.60 kırılıp 22.30 olursa ucuz bir gümüş görmeye devam edeceğiz. Bu alım fırsatı. Gram gümüş de 22.24 lira. Burada da oldukça ucuz kalan gümüş fiyatları var. Rasyo kaynaklı gümüş baskı altında kaldı ancak gümüş yatırımcısı olmak isteyenlere gümüşün ucuz olduğunu ifade etmek isterim. Bu hafta ucuz kaldı, altına, dolara ve euro'ya kıyasla ucuz kaldığı için yakından takip edilebilir. Ons tarafta 34 dolar, gram gümüşte 34 lirayı bekliyor olacağım."

(Haber Global)

Editör: Mustafa Balcı