Çin'in Şanghay kenti açıklarında içinde Türk denizcilerin de bulunduğu Omega adlı gemi, Mirabella isimli gemiyle kötü hava koşullarından dolayı çarpıştı. Filikalarla gemiyi terk eden 16'sı Türk 21 denizcinin diğer gemi tarafından kurtarıldığı açıklandı. Geminin battığı anlarda kaydedilen görüntüler ise tüyler ürpertti.

GEMİYLE ÇARPIŞIP BATTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Denizcilik Genel Müdürlüğü bugün yaptığı açıklamada "Marshall bayraklı OMEGA gemisinin MIRABELLA isimli gemi ile Şangay açıklarında çatışma sonucu battığı, can filikası ile gemiyi terk eden 16'sı Türk 21 denizcinin çatan gemi tarafından denizden alındığı öğrenilmiştir. Geminin 3. Kaptanı ile görüşme sağlanmış olup sağlık durumları iyi olan denizcilerin gemiden tahliyesi için Dışişleri Bakanlığımız ve MRCC Çin ile koordine sağlanmaktadır. Geçmiş olsun" denildi.

KORKU DOLU ANLAR KAMERADA

Öte yandan denizcilerin geminin battığı sırada çektiği videolar ortaya çıktı. Dalgaların gemiyi yuttuğu anlarda denizcilerin "Allah'ım batıyoruz" diyerek çaresizce beklediği görülüyor.

Emeklilerin de tercih yüksek hızlı trenler oldu Emeklilerin de tercih yüksek hızlı trenler oldu

Çin açıklarında çarpışan gemi battı, Türk denizciler kurtarıldı(sondakika)