Kastamonu Kalkındırma Derneği (KALDER) tarafından Nasrullah Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında Tarım ve Orman Bakanı hemşehrimiz İbrahim Yumaklı'dan Kastamonu'ya Et ve Süt Kurumu şubesi açılması için çağrısıda bulundu.

Toplantıda açıklamalarda bulunan KALDER Başkanı Tugay Civelekoğlu; "Et ve Süt Kurumu Kastamonu’da hayvan kesimi yapıyor. Ancak kesimin sonucu etler ise ihtiyaç olan diğer illere gönderiliyor. Burada Et ve Süt Kurumu’nca kesim hizmetine dair bir hizmet alımı bizler için sevindirici bir hadisedir. Ancak Kastamonu insanının tüketim noktasında bundan istifade edememesi bizim içinde, Kastamonu insanı içinde üzüntü vericidir" dedi.

Ataüta

"BİRAN ÖNCE ZULÜM SONA ERSİN"

Civelekoğlu, şu açıklamayı yaptı: "Kıymetli Kastamonulular; Siyasi Partilerimizin kıymetli Belediye Başkan Adayları ve temsilcileri... Kıymetli basın mensuplarımız, Güvenliğimizi sağlayan kıymetli emniyet mensuplarımız..

Öncelikle basın açıklamamız için davetimize icabet eden ve bizleri burada yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimiz sunuyoruz.

Açıklamamıza Gazze’yi anmadan başlamak bir eksiklik olur. Çünkü dünyanın gözü önünde mübarek Ramazan ayında bile kadın, çoluk-çocuk demeden mazlumlara karşı devam eden bir zulüm var. Bu soykırımı gerçekleştiren Siyonist rejimi ve destekçilerini telin ediyoruz. Biran önce bu zulmün sonlanması ve oradaki kardeşlerimizin  kurtuluşu için  Cenab-ı Hakk’a  dua ediyoruz.

"İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN AYINI TEBRİK EDİYORUZ" 

Ve mübarek Ramazan ayındayız. Bu ayın feyzinden bereketinden istifade etmeyi, en güzel hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz. Zor zamanlar yaşayan tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyoruz. Bu açıklamamızında Kastamonu için en güzel hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz.

"YAPTIĞIMIZ AÇIKLAMALAR, KASTAMONU'NUN MENFEATİNE"

Kastamonumuzun kıymetli evlatları; Kal-Der olarak kuruluşumuzdan itibaren Kastamonumuz’u bir adım ileriye götürmek için, insanların mutlu olduğu yaşanabilir bir Kastamonu için misyonumuz gereği çalışmaya ve fikirler üretmeye devam ediyoruz. Kastamonu’nun kalkınması noktasında ne yapılabilir diye her platformda gayret gösteriyoruz. Kastamonu’nun imkanlarının, nimetlerinin Kastamonu insanına hasredilmesi için görüşlerimizi söylüyoruz. Söylediğimiz herşeyinde takipçisi oluyoruz. Şimdi yine Kastamonu’da yaşayan her insanımızın menfaatleri için bu açıklamayı yapmayı bir vecibe kabul ediyoruz. Kastamonu’da da Et ve Süt Kurumunun Satış Mağazasının açılması için bu açıklamamızı yapıyoruz.

"KASTAMONU'YA BİR HİZMET DAHA KAZANDIRILDI, AMA EKSİK"

Taşköprü'de şehit aileleri ve gazilerimiz ziyaret edildi Taşköprü'de şehit aileleri ve gazilerimiz ziyaret edildi

Kıymetli Kastamonulular; Hepinizin bildiği gibi şehrimizde faaliyet gösteren Küresel Et Kombinası ile Et ve Süt Kurumu arasında hayvan kesim hizmetiyle ilgili geçtiğimiz aylarda bir anlaşma imzalandı. Bunada vesile olan herkese, vekillerimize o gün yaptığımız açıklamayla Kastamonu’ya bir hizmet daha kazandırıldığı için, bu kazanım için teşekkür etmiştik. Bu kesim hizmetiyle Kastamonu üreticileri için bir imkan kazandırıldığını, üreticilerimizin kolaylıkla hayvanlarını kestirebileceklerini,  Kastamonu’nun et ürünlerinde bir merkez kabul edilmesi noktasında bir adım olduğunu ifade etmiştik. Ancak geldiğimiz aşamada hayvan kesim hizmetinden öte bir fayda Kastamonu için bugüne kadar olmamıştır. Böylece hizmet topal bir hizmet olmuştur. Çünkü Kastamonu’da üretici dışındaki Kastamonu insanına bir faydası yoktur. Çünkü Et ve Süt Kurumu Kastamonu’da hayvan kesimi yapıyor. Ancak kesimin sonucu etler ise ihtiyaç olan diğer illere gönderiliyor. Burada Et ve Süt Kurumu’nca kesim hizmetine dair bir hizmet alımı bizler için sevindirici bir hadisedir. Ancak Kastamonu insanının tüketim noktasında bundan istifade edememesi bizim içinde, Kastamonu insanı içinde üzüntü vericidir.

"BAKAN İBRAHİM YUMAKLI'YA SESLENİYORUZ"

Kıymetli Kastamonulular; Buradan Kastamonu’nun bağrından çıkan medarı iftiharımız Tarım Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya sesleniyoruz. Bakanımız genelde Türkiye için, özelde Kastamonu için yetişmiş bir değerdir. Biz KAL-DER olarak bu değerin farkındayız. Et ve Süt Kurumu sayın bakanımıza bağlıdır. Sayın Bakanım. Siz Kastamonu’da hayvan kesim hizmetiyle üretici için bir imkan oluşturdunuz. Ancak bu Kastamonu için yeterli değildir. Şimdi de tüketici için imkan oluşturma mecburiyeti doğmuştur. Zira Kastamonu’da kesilen ete Kastamonu insanınında ihtiyacı vardır. Et ve Süt Kurumu ürünlerinin normal piyasa fiyatının çok altında satıldığı bir gerçektir. Tarihe yön vermiş Kastamonu insanınında uygun fiyata et ve süt ürünlerinden faydalanma hakkı vardır. Burada kesimi yapılan eti başka şehirlerde uygun fiyata insanlar alabilirken, Kastamonu insanının bundan mahrum bırakılması düşünülemez ve kabul edilemez. İnanıyoruz ki sayın bakanımızda Kastamonu adına talebimizi duyunca bizimle aynı düşünceyi paylaşacaktır, Kastamonu’ya da Et ve Süt Kurumunun Satış Mağazasının açılması için ivedilikle talimatını verecektir ve bu mübarek Ramazan günlerinde bir müjde olarak hemşehrilerine açıklayacaktır. Buna canı gönülden inanıyoruz.

"KASTAMONU İNSANI DA ET VE ET ÜRÜNLERİNDEN YARARLANSIN"

Kıymetli Kastamonulular; Şehrimiz hayvancılık açısından önemli  bir yere sahiptir. Biz Kal-Der olarak insanımızın uygun fiyata et ve et ürünlerinden faydalanması için elimizden geleni yapacağız. Et ve Süt Kurumunun Satış Mağazasının Kastamonu’da açılması için tüm gayretimizi göstereceğiz. Sayın bakanımızdan bu konuda randevu talep edeceğiz. İnşallah Bakanımızın müjdesini Kastamonu’ya biz getireceğiz. 

"KASTAMONU İÇİN KÜÇÜKSENMEYECEK BİR HİZMET"

Eodod

Bizler bu süreçlerin kolay olmadığının her zaman farkındayız. Onun için bizce bu hizmette Kastamonu için küçümsenmeyecek bir hizmettir. Hele de Kastamonu’da da uygun fiyatlı et satımı gerçekleştiği zaman insanımızın sevincinin ve duasının hiçbir değerle kıyaslanamayacağı bir kez daha görülecektir. Bunun sayın bakanımız için bir sorun teşkil etmeyeceğine inanıyoruz. Bu vesileyle sayın bakanımıza Kastamonu adına şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Basın açıklamamıza katılım sağlayan tüm kardeşlerimize, siyasi partilerimize, basın mensuplarımıza ve kolluk kuvvetlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm İslam alemine  hayırlı ve  güzel bir Ramazan ayı niyaz ediyoruz."

SAMSUN MİLLETVEKİLİDE KATILDI

KALDER'in Nasrullah Meydanı'nda yaptığı açıklamaya; Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nihat Yazıcıoğlu, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Metin Topaloğlu, Zafer Partisi Belediye Başkan Adayı Mustafa Bostancı, Saadet Partisi Seydiler Belediye Başkan Adayı Yüksel Canbolat, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Kadir Yalçın, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ataşalar, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Özgür Ergülenoğlu katılım sağladı.

(Haber Merkezi)