Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan elektrik faturası desteği alan vatandaşların, artık abonelik sürecinde güvence bedeli ödemeyeceklerini duyurdu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), yeni bir karara imza attı!

EPDK tarafından alına karara göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan elektrik faturası yardımı alan 3.7 milyon aileden  taşınma söz konusu olsun ya da olmasın elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli alınmayacak.

Ulusal Beslenme ve Diyetetikte Güncel Yaklaşımlar Kongresi gerçekleştirildi Ulusal Beslenme ve Diyetetikte Güncel Yaklaşımlar Kongresi gerçekleştirildi

Düzenleme elektrik aboneliğinde bin 634 liraya kadar avantaj sağlayacak.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİNE NASIL BAŞVURULUR?

Artık Elektrik Tüketim Desteğine e-Devlet üzerinden hızlıca başvurabilirsiniz! T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet'e giriş yapmanız yeterli. Giriş yaptıktan sonra "Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti" sayfasına giderek istenen bilgileri kolayca doldurabilirsiniz.

Kronik hastalar için: Elektrik Tüketim Desteği başvurusu için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) da müracaat edebilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında ödemeler PTT aracılığıyla yapılacaktır.