Milyonlarca yatırımcı elindeki varlıkları değerlendirmek amacıyla farklı yatırım kollarını tercih ediyor. Bunlardan bazıları ise dolar, altın, kripto para ve borsa oluyor.

Son dönemlerde İran ve İsrail arasındaki gerilim piyasada dalgalanmalara sahne oldu. Sert düşüş ve çıkışlar karşısında yatırımcılar ise tedirgin oldu. Bu konuda uzman isimlerin yorumları da merak ediyor.

Dolar Tl

ZELYUT: ÇOK SIKINTILI GÜNLER KARŞIMIZA ÇIKACAK

Keşan TSO’dan Automechanika Fuarı'na yoğun ilgi Keşan TSO’dan Automechanika Fuarı'na yoğun ilgi

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, dolar ve altın yatırımcılarına kritik uyarıda bulundu. Zelyut, "Devleti yönetenler önlem alırsa buradaki beladan sıyırma şansımız var, ama önlem alınmazsa arkadaşlar hakikaten kurda çok sıkıntılı günler karşımıza çıkacak” dedi.

6564

"HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYABİLİRSİNİZ"

Ocak, Şubat, Mart aylarında 3 aylık açığın 513,4 milyarlık bir açık olduğunu söyleyen Zelyut, Bu açığın yüzde 105 arttığını belirtti. Faiz giderlerinde ise 3 ayda 250 milyar lira harcandığını belirten Zelyut, “Bu da 148 milyarlık bir artış demek.Bu rakamlar artmaya devam ediyor. Dolayısıyla, bugüne kadar doları 41 ve 43 seviyelerinde tutacak modelimiz, jeopolitik sıkıntılar ve dış sermaye girişlerini azaltarak bir sorun yaratabilir. Bu durumda sonuç 41-43 arası bir dolar kuru bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir. Rakamlar yukarıya doğru gidebilir. Bu durumda yapılması gereken işler var. Bireyler ve şirketler bu tabloları ve rakamları görüp durumlarına göre önlem almalılar” şeklinde konuştu.

( Kamu son haber)