Bazen rüyalarımız gerçek değildir ama bizim için belirli bir mesajı olan sembolleri duyar veya görürüz.
Bize çok önemli bir yaşam belirtisi rüya şeklinde gönderilir , o da rüya görürken isminizi duymanızdır.

Rüyada ismini duymak ne anlama gelir?

Rüyalar üzerine çalışan uzman makalelerinden birinde insanların rüyalarında neden kendi isimlerini duyduklarını açıklıyor. Ona göre bu, sahip olduğunuz ciddi sorunlarla ilgilidir. Ayrıca bunun uzun süredir ertelediğiniz kararları ciddiye almanız gerektiğinin bir işareti olduğunu da iddia ediyor.

Örneğin, başka birini memnun etmek için değişiklik yapmaya çalışıyorsanız adınızı duyabilirsiniz. Ancak bunun tersi de olabilir. Uzman ayrıca " adınız rüyanızda, yaşamdaki değerlerinize sadık kalmanız gerektiğine dair zihninizden gelen bir tür teşvik veya anlaşma olarak görünebilir " diye de iddia ediyor.

Ayrıca rüyada bir kişinin adını duymanın, vefat etmiş sevilen birine bir mesaj olabileceği ancak ismin söylendiği bağlamın da dikkate alınması gerektiği fikrini de desteklemektedir.

Hipnagoji nedir?

Uyku-uyanıklık arası, tam uyanmadan önceki (hipnopompik) ve aynı zamanda, uykuya dalmadan önceki (hipnogojik) yarı uyku hali olup, ayırt edici özellikleri, beyindeki neo korteks tabakalarının etkin olmaması, yani duyu organlarından bilgi gelmemesi ve beyninalfa dalgaları yayınlamasıdır. Halk arasında tavşan uykusu olarak da bilinir.

Bazen uyumadan önce isminizi duyarsınız ve sonra rüya görmeye başlarsınız. Bunun nedeni muhtemelen uyanıklık ile uyku arasındaki bilinç durumunun geçiş durumu olan hipnagojidir.

İzmit'te Başkan Hürriyet, Ardahanlıları yalnız bırakmadı İzmit'te Başkan Hürriyet, Ardahanlıları yalnız bırakmadı

(halktv)

Editör: Mustafa Balcı