Malatya’da üst üste gerçekleşen depremlerin ardından Yer Bilimci Prof.Dr.Naci Görür, sosyal medya hesapları üzerinden uyarılar gerçekleştirdi.

Dün akşam saat 21.29’da Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde gerçekleşen 4.0 büyüklüğündeki depremin ardından Yer Bilimci Prof.Dr.Naci Görür, sosyal medya hesapları üzerinden uyarılar gerçekleştirdi. 4.0 büyüklüğündeki depremin derinliği ise 10.96 km olarak ölçüldü.

Malatya Deprem 11Zon

Malatya’da dün akşam saat 21.29’da gerçekleşen 4.0 büyüklüğündeki depremden 2 saat sonra saat 23.29 civarında bir deprem daha gerçekleşti. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde gerçekleşen ikinci depremin ise büyüklüğü 3.2 olarak kaydedildi.
Yer Bilimci Prof.Dr.Naci Görür, Malatya’da meydana gelen depremle ilgili “Dikkatli olmak gerek” uyarısında bulundu.

Dikkatli Olmak Gerek

Naci Görür, depremle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Malatya Doğanşehir’de AFAD’a göre 4,0 deprem oldu. Bu deprem konum itibariyle Doğanşehir-Malatya arasında uzanan fay veya Malatya Fay Zonunda. Her durumda enerji transferine uğramış bölgede. Dikkatli olmak gerek, sevgiyle" ifadelerini kullandı.

Özel Nefes Hastanesi'nden, Kastamonu'da emeklilere nefes aldıracak anlaşma Özel Nefes Hastanesi'nden, Kastamonu'da emeklilere nefes aldıracak anlaşma

Nacı Gorur Dıkkatlı
Kaynak: TV100

Editör: Haber Merkezi