Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı masa ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar ne yaparsa yapsın biz yolumuza devam edeceğiz. Oturdular, konuştular, dağılırlar demiştim" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan Vahdettin Köşkü'ne giderken yolda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Altılı masayla ilgili açıklama yapan Erdoğan, "AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak onlar ne der ne yapar, nasıl adım atar, böyle bir durumumuz yok. Biz zaten Cumhur İttifakı olarak hedefimizi belirledik. Yolumuzu belirledik ve şu anda bütün çalışmalarımızı da bunun üzerine yapıyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz planımız üzerinden, yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz" dedi. 

Sever Teknolojileri'nin İş Yeri Taşköprü'de Açıldı Sever Teknolojileri'nin İş Yeri Taşköprü'de Açıldı

"BİZ CAN DERDİNDEYİZ ONLAR MAL DERDİNDE"

Erdoğan, "Onlar eteğindeki taşları döküyorlar. Onların döktüğü taşları bizim toplamak gibi bir niyetimiz yok. Bunun böyle olacağını aylar öncesinde zaten söylemiştik. Oturdular, konuştular, dağılırlar demiştim.Biz can derdindeyiz, onlar mal derdinde. Türkiye'de bir deprem olayı var. Bu felaketi biz nasıl önleriz, nasıl enkazı kaldırır, bunların yerine halkıma, bize bir yıl izin verin, biz bir yıl içinde bu enkazı kaldırıp, konutları, Bingöl, Malatya, Manavgat Antalya'da olduğu, İzmir'de olduğu gibi aynı şekilde bir an önce bunları derleyip, toparlayıp, dışarıda kalan vatandaşlarımı tekrar konutlara kolayım istiyorum. Şu anda zemin etütlerini yapıyoruz. Çünkü hedefimiz zemin artı 3 gibi konutlar yapmak ve hafif malzemelerle buraya bir güven tesis etmenin gayreti içindeyiz."ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi