Kastamonu'da FETÖ operasyonu! 15 Temmuz hain girişimin yıldönümü öncesi FETÖ firarisi yakalandı! (12 Temmuz 2024) Kastamonu'da FETÖ operasyonu! 15 Temmuz hain girişimin yıldönümü öncesi FETÖ firarisi yakalandı! (12 Temmuz 2024)

Artık limonu sıksanda suyu çıkmıyor. Çünkü limon fiyatıyla baş döndürüyor. Her şeye olduğu gibi limona da zam geldi. Gelen zam ise öyle böyle değil..! Bugün Kastamonu'da kurulan Salı Pazarında limonun fiyatını gören şaştı kaldı. 

Kastamonu Zam Taskopru 2024 Limon

Geçtiğimiz hafta Kastamonu merkez Salı Pazarı'nda kurulan pazar da alış veriş yapan vatandaşlar limonun fiyatını görünce şaşıp kalmıştı. Bu hafta da değişen bişey olmadı.

Kastamonu Zam Taskopru 2024 Limon3

DALINDAN SOFRAYA 80 KAT ARTIŞ!

Sonbaharda dalında kilosu 1 lira olan limon, geçtiğimiz hafta boyunca Kastamonu'daki marketlerde ve pazarlarda 70 ila 80 lira arasında satışa sunuldu.

Limon Fiyatlari 1

LİMONUN TANE FİYATI DUDAK UÇUKLATTI! 

Limonun üretim merkezi olan Adana ve Mersin de bile pazarda limonun fiyatı 50 lirayı buldu. Kastamonu'da ise kilosu 80 liradan satılan limonun tane fiyatıda dudak uçuklattı. Limonun tanesi bugün Kastamonu Salı Pazarındaki tezgahlarda 10 liradan satışa sunuldu.  

Limon Kastamonu Pazar Fiyat Taskopru

LİMONUN DEĞİL VATANDAŞIN SUYUNU SIKIYORLAR!

Limonun fiyatını gören Kastamonu vatandaş, "limonun değil vatandaşın suyunu sıkıyorlar" diyerek tepkisini dile getirirken, yine vatandaş artık limon tuzuna yöneleceğini belirtiyor.

Kastamonu Zam Taskopru 2024 Limon78

ARTIK AĞZIMIZI SULANDIRMIYOR!

Adana ve Mersin'de 'para etmiyor' diye dalında bırakılan, ağaçları kökünden sökülen limon, şimdi 100 lirayı bulabilir diye ithalat yapılsın diyenler bile var.

Kastamonu Zam Taskopru 2024 Limon4

Limonun fiyatında yaşanan trajedi, alım gücü günden güne eriyen vatandaşın ağzını sulandırmayıp, buruk bir tat bırakıyor...!

İlgili haber için tıklayın:

O artık Kastamonu'da 80 kat daha değerli! Dalında 1 lira, market ve pazarda 80 lira! Aradaki fark 80 kat! (2024 Temmuz)

Editör: Mustafa Balcı