Büro Memur-Sen yetkili sendika oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kastamonu Büro Memur-Sen Şube Başkanı Mehmet Ruhi Temur, "Her sene 15 mayıs itibariyle yapılan, Kastamonu merkezde 11 kurum ve bu 11 kuruma bağlı 19 ilçemizdeki birimlerde çalışan kamu çalışanlarının üye sayım tespiti sonucu, hızla büyüyen ve büyümeye devam eden sendikamız, Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Kastamonu genelinde de, üyelerimizin verdiği güven ve destekle 2023 yılında en yakın sendikaya büyük fark atarak yetkili sendika olduk" dedi.

"Değerlerimize, inançlarımıza ve samimiyetimize güvenip bizlerle aynı yolda yürüyen, üyemiz olan olmayan tüm kamu çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ederiz" diyen Şube Başkanı Temur, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: "Gönlünüzü Birleştirin, Gücünüz Birleşsin… Üyelerimizden aldığımız destek ve güç ile daha çok kazanımlar için mücadelemize devam edeceğiz. Sen yoksan bir eksiğiz sloganıyla çalışanları bir araya getirip tek ses tek yumruk halinde, mücadeleye devam edeceğiz. Bu yetkinin alınmasında büyük emek ve gayretleri olan Sendikamızın yönetim kurulu üyelerimize ve iş yeri temsilcilerimize ayriyeten teşekkür ediyoruz."

Doktorların iş bırakma eylemi için ‘tahrik' diyen imama, 1 yıl 8 ay hapis Doktorların iş bırakma eylemi için ‘tahrik' diyen imama, 1 yıl 8 ay hapis

(Mustafa Balcı)