Altın piyasasında iniş ve çıkışlar devam ederken fiyatların 3 bin liraya kadar fırlayacağı öne sürüldü. Bu defa tahminleri verenler bankalar ya da ekonomistler değil kuyumcular oldu. Yatırımcıları heyecanlandıran açıklamada altın fiyatlarının fırlayacağı tarih açıklandı.

Ortadoğu’da yaşanan gerilimden dolayı altın fiyatları yükselişe geçmişti. Öyle ki altının ons fiyatı yeni bir rekora imza atmıştı. Yaşanan gerilimin etkisini kaybetmesiyle beraber altın fiyatları yeniden düşüşe geçti. Hal böyle olunca yatırımcılar gidişatın nasıl olacağını merak etmeye başladı. Bu kapsamda altın fiyatının geleceğine dair önemli açıklamalarda bulunan kuyumcu esnafı Besim Çolak, akşam özellikle de kısa vadeli yatırımcılara seslendi.

“BEKLEYİN” ÇAĞRISI YAPTI

Kuyumcu esnafı Besim Çolak, “Altın yatırımı bilindiği gibi uzun soluklu yatırımlardır. Uzun vadeli altın yatırımı yapıp da zarar ettiğini dünyada kimse iddia edemez. Altın sürekli fiyatını yükseltir. Ancak her piyasada olduğu gibi altın piyasasında da inişli çıkışlı fiyatlamalar olabilir. Bunun için de altın yatırımcısı ani kararlar vermemeli. Kısa vadeli altın yatırımı yapıp para kazanma çabası içinde olanlar boşa uğraşırlar. O yüzden biz bekleyin diyoruz” dedi.

altın-3

ÖNEMLİ BİR ALIM FISRATI SÖZ KONUSU

Altının şuan ki fiyatları kapsamında alım fırsatı sunduğunu söyleyen Çolak, “Altın fiyatlarında her düşüşü alım fırsatı olarak söylüyoruz. Bunun bir nedeni var. Altın öyle bir piyasadır ki eğer fiyat bir yere yükselmiş ve geri çekilmişse o dokunduğu yere yeniden gidecektir. Bugün fiyatlara baktığımızda çok önemli bir alım fırsatı verildiğini görüyoruz. Bunu değerlendirenler kazançlı çıkacaklardır. Altını olan bugünlerde satmasın, altın alacak olanlar da bir saniye bile beklemesinler” İfadelerine yer verdi.

Altın-13

“3 BİN 300 TL FİYAT BEKLİYORUZ”

Gram altında beklentilerini paylaşan Çolak “Gram altında 2.740 TL fiyatını görmüştük. Bu fiyat şu anda biraz uzak görünse de imkansız değil. Altın düştüğü yere yeniden yükselecek ve orada da kalmayacak daha üst seviyelere ulaşacak. Gram altın için yıl sonu fiyat beklentimiz 3.300 TL’dir. Bugün altın alanlar yıl sonunda elde edecekleri kazancı hesapladıklarında ne kadar iyi bir iş yaptıklarını o zaman görecekler” diye konuştu.

CW Enerji sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyor CW Enerji sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyor

Kaynak: Karar