Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Şenel;

“Yaptıklarımızı, yapacaklarımız ile taçlandıracağız”

 

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinin sevilen esnaflarından Şenel İletişim Türk Telekom Bayii ve 31 Mart 2024 mahalli seçimlerinde Bahçelievler Mahallesi’nden muhtar adayı olan Mustafa Şenel, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Henüz daha aday bile olmadan mahalle sakinleri ile yaptığı istişareler sonucu mahallesinin eksiklerinin ve ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde gece gündüz çalışan ve birçok ihtiyacın giderilmesini sağlayan Mustafa Şenel, bu süre zarfında gerek çocuklara yönelik yaptığı etkinliklerle çocukların gönlünde gerekse mahallenin öncelikli sorunlarına gösterdiği duyarlılık ile mahalle halkının gönlünde taht kurmayı şimdiden başardı.

Amacının hiçbir maddi menfaat gözetmeksizin mahallesine hizmet etmek ve mahalle sakinlerinin hayır duasını alabilecek hizmetler yapmak olduğuna değinen Şenel, henüz daha aday bile olmadan yapmaya başladığı hizmetlerinin çok ufak adımlar olduğunu ve muhtar seçildiğinde mahalle sakinlerinin de istek ve talepleri doğrultusunda Taşköprü’nün en büyük mahallesi olan Bahçelievler Mahallesi’nin hak ettiği en iyi hizmetleri fazlası ile alabilmesi adına ekibiyle birlikte gece gündüz çalışacağını ifade etti.

Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Şenel bugüne kadar yaptığı bazı hizmetlerden ise şu şekilde örnekler verdi;

*Mahallemizde bulunan Semt Parkımız mahalle sakinlerimiz ile yaptığımız girişimlerin ardından Belediyemizce Modern bir çocuk parkı alanına dönüştürüldü.

*Mahallemizde bulunan Semt Parkımızda çocuklarımıza yönelik Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına ve Kasım dönemi ara tatil hediyesi olarak oyun parkurları ve çeşitli ikramlar ile etkinliklerin yer aldığı şenlik düzenlendi.

* Hacı Saim Tokatlı Camimizde kamera sistemi tarafımızca yaptırıldı.

* Hacı Saim Tokatlı Camimizin abdesthane ve şadırvan tadilatı tarafımızca yaptırıldı.

*Hacı Saim Tokatlı Camimizin musalla taşı onarımı tarafımızca yaptırıldı.

* Hacı Saim Tokatlı Camimizin istinat duvarının üstündeki panel teller talebimiz sonucunda Taşköprü Belediyemiz tarafından yapıldı.

* Mahallemizde ki ihtiyaç sahipleri belirlenerek çeşitli ihtiyaçları karşılandı.

Taşköprü Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 25 bin TL oldu Taşköprü Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 25 bin TL oldu

* Mahallemizde bulunan çöp konteynırları girişimlerimiz sonucu belediyemizce yenilendi.

* Mahallemizde bozuk olan yollar ve kaldırımlar belediyemize müracaatımız sonucu kısa sürede onarıldı.

* Dört yıl boyunca mahallemizde bulunan camilerimizde bayram namazı çıkışı cami cemaati ile bayramlaşma programı tertip edilip, helva ikramı yapıldı. Bu uygulama bundan sonra da devam edecek.

* Dört yıl boyunca her kandil akşamı kandil simidi yaptırılarak cami cemaatine dağıtıldı ve bu uygulama bundan sonra da devam edecek.

*Mahallemizde bulunan camilerimizde yaz kuran kursu öğrencilerimizi ziyaret ederek çocuklarımıza çeşitli ikramlarda bulunduk.

*Covid 19 pandemi döneminde mahallemizde bulunan yaşlı büyüklerimiz başta olmak üzere ziyaretler gerçekleştirilerek mahalle sakinlerimizin ihtiyaçları ile yakından ilgilenildi.

* Engelliler Haftasında mahallemizde bulunan tüm engelli bireyler ve ailelerini ziyaret ettik.

*  8 Mart Kadılar Günü’nde emekçi kadınlarımızı sarımsak tarlasında ziyaret ederek çeşitli hediyeler takdim ettik, bu geleneğimiz bundan sonra da devam edecektir.

* Mahallemizde bulunan öğretmenlerimizi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde evlerinde ziyaret ederek kendilerine ufakta olsa hediye takdiminde bulunduk.

*Taşköprüspor Kulübü’nü çeşitli aralıklarla ziyaret ederek takımızın her zaman yanında yer aldık.

*Mahalle sakinlerimiz ile kendi imkânlarımızla tertip edilerek her Pazar sabahı Kastamonu’ya Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camii’ne sabah namazı buluşmasına katılım sağladık. Bundan sonrada bu uygulamayı devam ettireceğiz.

*Mahallemizde ikamet edip, yeni çocuğu doğan ailelerimizi haberimiz olduğu sürece ziyaret edip, yanlarında yer aldık.

Henüz muhtar bile olmadan yapmaya başladığı çalışmalarını muhtar olarak mahalle sakinleri ile taçlandıracağına inandığını söyleyen Şenel, 31 Mart mahalli seçimlerinde tüm mahalle sakinlerinin desteğini beklediğini ifade ederek büyüklerin ellerinden küçüklerinin gözlerinden öptüğünü dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Editör: Mustafa Balcı