Ziyaretinde Kastamonululara ve Kastamonu İtfaiye Müdürlüğü'ne; Güçlü, modern, donanımlı bir itfaiye sözü veren Babaş, şu açıklamayı yaptı:

Whatsapp Image 2024 02 11 At 13.48.26 (1)

“Çocukların süper kahramanı, hayatla ölüm arasında en savunmasız, en çaresiz kaldığımız anlarda imdadımıza yetişen gizli kahramanlar,  itfaiyecilerimiz... 

Kastamonulu Başkandan hamsi festivali Kastamonulu Başkandan hamsi festivali

Sadece şehirde karşılaştığımız yangın değil, depremden sel felaketine tüm afetlerde arama kurtarma görevi yapan, şehrimizin yemyeşil örtüsü akciğerlerimiz ormanlarımızda yaşanacak yangına müdahale, bazen hepimizin içini ısıtan ağaca tırmanıp inemeyen yavru kediyi kurtaran, birçok görevi canlarını ortaya koyarak yapan itfaiyecilerimiz çok önemli ve hepimiz için çok kıymetli. Bu hayati görevleri yerine getirirken öncelikle onların can güvenliğini sağlamak, hayatlarını kolaylaştırmak, eğitim donanım yönünden de desteklemek asli görevimiz. Bu bilinçle çalışacağız ve her zaman onların yanında olacağız.

Whatsapp Image 2024 02 11 At 13.48.26

6 Şubat depreminde itfaiyecilerimizin ne kadar önemli olduğunu maalesef acı bir şekilde de olsa bir kez daha gördük, dolayıyla itfaiye sadece şehriniz için değil tüm ülke için çok önemli. Kastamonu itfaiyemizi, sadece şehrimize değil gerektiğinde başka yerlere de yetişebilecek imkân ve donanıma sahip hale getireceğiz.

Whatsapp Image 2024 02 11 At 13.48.27

İtfaiye Müdürlüğümüzde personelimiz bizi içtenlikle karşıladı, samimi sohbetleri, görüş ve önerileri için şükranlarımı sunuyorum.”

(Haber Merkezi)

Editör: Haber Merkezi