Haftanın ilk işlem gününde ons altın 60 doların üzerinde düşüş yaşadı. Düşüş hareketi tüm emtiaları etkilerken, altın piyasalarının uzmanı İslam Memiş, aşağı yönlü hareketlerin ne kadar süreceği konusunda açıklama yaptı.

Son zamanların parlayan yıldızı altın, haftanın ilk işlem gününde sert düşüş yaşadı.6456 (1)-1

Ons altında yaşanan 60 dolardan fazla olan düşüş, gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında da yüzde 2'yi aşan bir kayıp yaşanmasına sebep oldu.

Altın yatırımcısında büyük bir tedirginliğe sebep olan düşüşler hakkında piyasaların uzman ismi İslam Memiş uyarıda bulundu.

Memiş, yatırımcılara düşüşler hakkında kritik tarihler vererek, hangi seviyelerin takip edilmesi gerektiğini açıkladı.

ALTIN DÜŞEMEYE DEVAM EDECEK

İslam Memiş, manipülasyon piyasasının oluşturulduğunu ve artık öngörü yapmanın mümkün olmadığını fakat savaş ortamından giderek çıkılmasının altın tarafında beklenen düşüşü beraberinde getirdiğini söyledi.

Memiş, ons altın tarafında geçen haftalarda 2341 doların görüldüğünü buradan hızlı bir şekilde 100 doların üzerinde bir düşüş görüldüğünü belirtti.

Altın-7

Memiş, yükselişlerin teknik bir boyutunun olmadığını, yalnızca kriz sebebiyle meydana geldiğini anımsatarak, krizden dolayı yükselen altın, söz konusu ortamın değişmesiyle birlikte eski formuna dönmeye başladığını vurguladı.

Parolapara, yenilikçi bakış açısını yeni logosuyla birleştiriyor Parolapara, yenilikçi bakış açısını yeni logosuyla birleştiriyor

Memiş, yeni bir savaş ortamının meydana gelmesi durumunda dikkat edilecek seviye 2380 dolar olduğunu fakat, şu anki yumuşama sürecinin devam etmesi durumunda ons altın, ihlal ettiği tüm noktalara geri döneceğini ve 2200 dolar sınırını yeniden test edeceğini söyledi.

Kaynak: Yeniçağ