Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu ödemeyi niçin yapıyor? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu ödemeyi neden yapacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı niçin 5097 TL ödüyor? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı neden 5097 TL ödeyecek? Kimler faydalanabilecek? Herkes faydalabiliyor mu? 5097 TL ödeme kimleri kapsıyor? Bu ödeme kimleri ilgilendiriyor? 

Kamubulteni.com'da yer alan habere göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu hafta içerisinde evde bakım maaşını 5097 TL olarak belirledi. Böylece destek ödemelerini ortalama 3571 TL olarak hak sahiplerine ulaştı. Bu ödemeler, temel ihtiyaç, eğitim giderleri, bakıma muhtaç vatandaşlara katkı amacıyla yapılmaktadır.

Ev sahipleri büyük zamma hazırlanıyor Ev sahipleri büyük zamma hazırlanıyor

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ

Kasım ayı Aile Destek Paketi kapsamında elektrik tüketim desteği her ay düzenli olarak 850 TL ile 1250 TL arasında değişen ödemeleri içerir. Vatandaşların elektrik faturalarını karşılamak için 112 TL'den başlayan ve 225 TL'ye kadar yükselen ödemeleri barındırır.

KASIM AYI ÖDEMELERİ

Kasım ayı içerisinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın hesaplara aktardığı toplam 3.2 milyar TL'lik yaşlı ve engelli aylıkları, aile destek paketi ödemeleri, evde bakım maaşı ve sosyal-ekonomik destek ödemeleri önemli bir yer tutmaktadır. Bu ödemelerle birlikte, ailelere yönelik sağlanan desteklerin geniş kapsamlı olduğu görülmektedir.

(kamusonhaber)