2023 YKS yerleştirme sonuçlarına göre Kastamonu Üniversitesi lisans doluluk oranı %99,25 ön lisans doluluk oranı ise %100 doluluğa ulaştı.

Taşköprü’de gençler harçlıklarını "beyaz altından" çıkartıyor (Temmuz 2024) Taşköprü’de gençler harçlıklarını "beyaz altından" çıkartıyor (Temmuz 2024)

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, “2023 Yükseköğretim yerleştirme sonuçlarının tüm öğrencilerimize, ailelerine ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kastamonu Üniversitesi Ailesine yeni katılan öğrencilerimize Kastamonu’ya hoş geldiniz diyor, eğitim-öğretim hayatlarının başarılar getirmesini diliyorum

Standardı her geçen gün yükselen akademik programları, alanında en iyi olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren araştırma merkezleri, uzman akademik kadrosuyla Kastamonu Üniversitesi, yayımlanan verilerle birlikte Ülkemizde en çok tercih edilen Üniversitelerimizden biri oldu. Geçmiş yıllara göre her yıl yükselen tercih oranları, yeni açılan programlarımız ve bölümlerimize olan yoğun ilgi görüldüğü üzere bu yılda devam etmektedir. Üniversite yönetimi olarak bizler de öğrencilerimizin ilmi, sportif ve ltürel gelişimini her alanda desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

2023 YKS sonucuna göre Kastamonu Üniversitesi’nin herhangi bir bölüm/programına yerleştirilen adaylar için e-kayıtlar 28-30 Ağustos, şahsen kayıtlar ise 28 Ağustos- 1 Eylül arasında yapılacak.

Haber Merkezi

Editör: Oğuzhan ERDOĞAN