Galip Vidinlioğlu’nun Acı Günü  Galip Vidinlioğlu’nun Acı Günü 

Dün saat 23.00 sıralarında Törekent Mahallesi'ndeki bir parkın çevresinde yüksek sesle müzik açılan araç olduğu ihbarı üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri söz konusu aracı tespit ederek yakaladı. Ehliyetinin de olmadığı belirlenen sürücüye 18 bin 795 lira idari para cezası uygulanırken, araç da trafikten men edildi.

Kastamonu'da geceleri müzik son ses..!

Geceleri ve özellikle hafta sonu Kastamonu'da dinlenme saatleri olan 21.00 ila 01.00 saatleri arasında kendini bilmez sürücüler mahalle aralarında müziğin sesini son ayara getirerek çevresini rahatsız etmeyi bir marifet haline getirdi..! Arabeks yada bas gücü yüksek müzikleri kulakları sağır edercesine dinlemekten zevk alan sürücülerden ise mahallelilere artık gına geldi. Başkentimiz Ankara'da yapılan uygulamanın tıpkısının aynısını Kastamonu genelinde de bekleyen vatandaşlar, ayrıca egzoz ve far denetimi de bekliyor...

Öte yandan vatandaşlar; Ana caddeler üzerinde yapılan denetimlerin ara sokaklarda da yapılmasını bekliyor. Zira vatandaşı uykusundan eden tüm rahatsızlık verici hareketler ara sokaklarda meydana geliyor...! 

(Mustafa Balcı)